Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Urząd działający dla mieszkańców województwa mazowieckiego

Urzędy marszałkowskie
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa Praga-Północ, mazowieckie
(2 opinie) napisz opinię
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Informacje

Opis działalności
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od 1999 roku działa jako samorządowa jednostka organizacyjna w formie jednostki budżetowej. Przy jej pomocy marszałek województwa i jego zarząd wykonują zadania na rzecz sejmiku i wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Siedziba instytucji znajduje się w Warszawie.
Produkty i usługi
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zajmuje się zadaniami, które spoczywają na marszałku, zarządzie i sejmiku wojewódzkim. Celem tej instytucji jest zapewnienie jak najsprawniej działających usług publicznych, zgodnych z interesem społecznym.

Pracownicy urzędu przyjmują skargi i wnioski, a także urzędują w celu załatwienia spraw interesantów w miejscu właściwym dla lokalizacji poszczególnych departamentów urzędu.

Do jego zadań należy prowadzenie spraw z dziedzin, takich jak:
- edukacja publiczna,
- ochrona zdrowia i promocji zdrowego stylu życia,
- kultura,
- pomoc społeczna,
- działania prorodzinne,
- rozwój terenów wiejskich,
- gospodarka przestrzenna,
- drogi publiczne,
- transport publiczny.

Dodatkowo, w obowiązkach Urzędu Marszałkowskiego znajduje się zarządzanie i realizowanie projektów: kultury fizycznej, turystyki, ochrony praw konsumentów, obronności, bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałania bezrobociu, aktywizacji wojewódzkiego rynku pracy, telekomunikacji i ochrony roszczeń pracowniczych w przypadku niewypłacalności pracodawcy.

Kierownikiem urzędu jest dyrektor urzędu marszałkowskiego. Za sprawy związane z finansami i księgowością odpowiada skarbnik województwa. Nadzór nad poszczególnymi działaniami sprawuje właściwy członek zarządu zgodnie z określonym podziałem kompetencji.

Więcej informacji o Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego znajdą Państwo na stronie internetowej.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
mazowieckie

Opinie

(2 opinie) napisz opinię
C
Czarus432
Fachowa pomoc w uzyskaniu funduszy europejskich. Pełen profesjonalizm.
O
Okaa11
Wszystko zawsze szybko, bezproblemowo załatwione. Działają bardzo sprawnie. Z czystym sumieniem wystawiam najwyższą ocenę.