Polskie Centrum Opieki Domowej

Komfort i Bezpieczeństwo.Zawsze we własnym domu.

Opieka prywatna nad osobami starszymi
ul. Grzybowska 87 VII Piętro, 02-722 Warszawa Wola, mazowieckie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Strona www
Telefon
600 902 060
222701050
483001215
Adres korespondencyjny
ul. Grzybowska 87 VII Piętro, 02-722 Warszawa Wola, mazowieckie

Informacje

O nas
Zapewniając wysoce zindywidualizowany, najwyższy poziom usług i standardy współpracy, pragniemy również służyć pomocą i wsparciem rodzinom i bliskim naszych Podopiecznych, aby zapewnić im możliwość wykonywania pozostałych obowiązków i zadań zawodowych oraz osobistych.

CO WCHODZI W ZAKRES USŁUG OPIEKUŃCZYCH ŚWIADCZONYCH PRZEZ POLSKIE CENTRUM OPIEKI DOMOWEJ:

1. Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, komfortu i maksymalnej niezależności podopiecznego oraz wsparcie najbliższych podopiecznego - pomoc w przygotowaniu i dbałości otoczenia podopiecznego.
2. Pomoc i wsparcie w czynnościach codziennych: zakupy, podstawowe czynności porządkowe.
3. Zabiegi higieniczne: toaleta podstawowa, toaleta całego ciała, zabiegi zabezpieczające ciało podopiecznego przed urazami i zmianami chorobowymi.
4. Pomoc przy realizacji zaleceń medycznych lekarza prowadzącego (nadzór i pomoc w pomiarach medycznych, nadzór i pomoc przy przyjmowaniu leków w czasie dyżurów opiekunów).
5. Towarzyszenie podopiecznemu przy wyjściach na zaplanowane wizyty i badania lekarskie.
6. Aktywizacja intelektualna podopiecznego.
7. Aktywizacja fizyczna podopiecznego.
8. Aktywizacja społeczna podopiecznego.
9. Udzielanie pierwszej pomocy i profesjonalna pomoc w konieczności ratowania życia.
10. Prowadzenie dokumentacji zgodnie z procedurami PCOD z zachowaniem zasady ochrony danych osobowych i informacji o podopiecznym i jego otoczeniu.
11. Bieżąca komunikacja i współpraca z rodziną i otoczeniem podopiecznego oraz z Centralą Polskiego Centrum Opieki Domowej w zakresie sprawowanej opieki nad podopiecznym.
12. Wsparcie, kontrola i koordynacja działań opiekunów ze strony PCOD.
13. Korzystanie z centrum alarmowego - Polskie Centrum Opieki Domowej.
Opis działalności
Naszą misją jest "Komfort i bezpieczeństwo, zawsze we własnym domu", czyli tam gdzie Wszyscy ludzie chcą przebywać i czują się najlepiej, mimo swojej niesamodzielności. Poprzez Nasze działania i sposób świadczenia usług sprawiamy, że Nasi Podopieczni mimo swojej niesamodzielności, czują się maksymalnie niezależnie. Dzięki Naszemu wsparciu mogą realizować swoje plany, czuć się "normalnymi", samodzielnymi, nieuciążliwymi i akceptowanymi osobami. Dajemy Naszym podopiecznym uczucie bycia aktywnym w każdej dziedzinie życia społecznego.
Produkty i usługi
OPIEKA 24-GODZINNA

Jest to opcja usług opiekuńczych dla Rodzin Osób Niesamodzielnych, które ze względu na osobistą sytuację zawodową bądź też rodzinną nie są w stanie zamieszkać z Podopiecznym aby bezpośrednio sprawować nad nim opiekę lub dla Osób Niesamodzielnych indywidualnie organizujących opiekę dla samych siebie.

OPIEKA DZIENNA

Druga co do popularności grupą usług wśród Podopiecznych PCOD jest opieka dzienna.

To idealna forma opieki dla Podopiecznych wymagających wsparcia w czasie dnia, podczas gdy ich bliscy znajdują się w pracy lub wykonują inne obowiązki.

OPIEKA NA ŻYCZENIE

To forma krótkookresowej, doraźnej opieki dla Podopiecznych wymagających doraźnego wsparcia w czasie dnia lub nocy, całej doby w czasie ciężkiej choroby, po wyjściu ze szpitala, po urazach, na czas urlopu Rodziny.

OPIEKA GODZINOWA

Najpopularniejszą grupą usług wśród Podopiecznych PCOD, a w szczególności ich Bliskich jest opieka godzinowa (1-4 godziny w czasie dnia) dostosowana i realizowana w czasie i terminach najodpowiedniejszychdla Najbliższych Podopiecznego, którzy zdecydowali się na sprawowanie części opieki samodzielnie.

OPIEKA NOCNA

Opieka nocna to idealna forma opieki dla Podopiecznych wymagających wsparcia i nadzoru w nocy, podczas gdy ich bliscy nie są w stanie być razem z nimi, znajdują się w pracy, lub też ze względu na własne zdrowie muszą odpocząć. To zwykle dyżur 10 godzinny.

USŁUGI DODATKOWE DLA PODOPIECZNYCH

WSZYSTKO BEZPIECZNIE W JEDNYM MIEJSCU w myśl zasady Komfort i bezpieczeństwo zawsze we własnym domu.

Polskie Centrum Opieki Domowej aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort swoim Podopiecznym oraz wspomóc organizację codziennych czynności i obowiązków Bliskim i Rodzinie Podopiecznego współpracuje z szeregiem zaufanych, sprawdzonych i wysokiej jakości pracowników, podwykonawców i organizacji, które wykonują różnego typu dodatkowe usługi dla Podopiecznych PCOD.

Posiadamy gwarancję najlepszej jakości i atrakcyjnych cen dla Podopiecznych PCOD.
Marki i specjalizacje
Działalność Grupy POLSKIE CENTRUM OPIEKI DOMOWEJ pozwala skutecznie wyeliminować przestępczość z otoczenia osób niesamodzielnych. Zatrudniając opiekuna z "szarej strefy" podejmujesz ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa, życia, zdrowia lub majątku swojego i swoich najbliższych.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Media społecznościowe

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
M
Majewscy
Tata nie akceptował nikogo obcego w domu, kiedy zmarła mama było dla nas ogromnym wyzwaniem zapewnić mu opiekę. Jest bardzo wymagający. Zgłosiliśmy się do Polskiego Centrum Opieki Domowej bardziej o poradę co zrobić w takiej sytuacji niż z myślą o usługach. Największym zaskoczeniem było to, że nikt nie napierał na sprzedaż usług. Otrzymaliśmy pełne, fachowe informacje zarówno o tym co możemy zrobić jak i o stanie taty , co pozwala nam lepiej go zrozumieć. Wzięliśmy udział w specjalnym szkoleniu i przez jakiś czas jeszcze dawaliśmy radę rodzinnie, przy wsparciu pracownika PCOD. W końcu poprosiliśmy o rozmowę konsultanta PCOD bezpośrednio z tatą. Ku naszemu zdziwieniu tata wyraził zgodę na próbę spędzenia czasu z opiekunką. Pani Helenka jest tak dobrze dobrana, że po kilku tygodniach nasz tata czuje się znacznie lepiej, gra w szachy, wychodzi z domu, śmieje się i żartuje, a co najważniejsze poprawiła się sprawność jego rąk po wylewie. Ta opieka jest warta każdej ceny. Polecamy gorąco.
K
Kaja
Profesjonalna kadra z dużą dawką empatii. Moja mamusia jest bardzo zadowolona :)