Disoni Trade House Sp. z o.o.

Skup i sprzedaż złomu, makulatury i tworzyw sztucznych

Niszczenie dokumentów
ul. Thommee 35 a, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki mazowieckie
poniedziałek 07:00 - 16:00
wtorek 07:00 - 16:00
środa 07:00 - 16:00
czwartek 07:00 - 16:00
piątek 07:00 - 16:00
sobota Zamknięte
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(22) 775 23 92
Adres korespondencyjny
ul. Thommee 35 a, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki mazowieckie

Informacje

O nas
Skup i sprzedaż złomu, makulatury i tworzyw sztucznych

Firma DISONI Trade House Sp. z o.o. powstała z początkiem lat 90-tych jako firma recyklingowa, czyli przedsiębiorstwo zajmujące się odzyskiwaniem surowców wtórnych, a szczególnie makulatury. Została utworzona jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Michałowicach. Powstanie firmy było udaną próbą wyjścia naprzeciw rosnącym potrzebom zagospodarowania surowców wtórnych w kraju. Początkowo firma korzystała z wynajmowanych hal potrzebnych do segregacji, belowania i magazynowania makulatury. Zatrudniała kilku pracowników, którzy odpowiedzialni byli za specjalistyczne przygotowanie pozyskanego papieru do bezpośredniego użytku przez fabrykę.

Firma związała swoją współpracę z Papiernią w Kwidzynie, której właścicielem jest największy koncern na świecie International Paper. Obecnie DISONI Trade House jest jej strategicznym dostawcą. Rozwój swojej działalności przedsiębiorstwo oparło na zagospodarowaniu makulatury biurowej, która tak często jest marnowana i wyrzucana razem z innymi odpadami do śmieci. Z czasem zaczęto poszerzać obszar działania o zwroty z prasy i odpady z drukarni. Disoni Trade House działa na terenie całejPolski i pozyskuje makulaturę różnego rodzaju. Dzięki zadeklarowaniu patronatu nad akcją zbiórki makulatury w warszawskich biurowcach, firma uzyskała przychylność największej fabryki International Paper - Kwidzyn S.A.

W międzyczasie zaopatrzono przedsiębiorstwo w odpowiedni sprzęt do przygotowania makulatury m.in. belownice, które służą do zgniatania papieru i tworzenia z niego belek. Dzięki temu magazynowanie i transportowanie papieru jest wygodniejsze i dostosowane do wymogów fabryk papierniczych. W sierpniu 2001 roku firma przeniosła się na rozległy teren w Nowym Dworze Mazowieckim, by w ten sposób udoskonalić swoją pracę oraz poszerzyć swój rynek inwestycyjny, co pozwoliło na nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami.
Opis działalności
Disoni Trade House jest firmą o kapitale krajowym, istniejącą na naszym rynku od 1995 roku. Działalność opiera się głównie na pozysku i sprzedaży surowców wtórnych, takich jak: makulatura, tworzywa sztuczne oraz złom. Swoją działalność prowadzimy w oparciu o wymagane pozwolenia na zbiórkę i transport surowców wtórnych na terenie całego kraju.
Produkty i usługi
Skup i sprzedaż złomu, makulatury i plastiku

Głównym działaniem Spółki DISONI Trade House jest odzyskanie surowca wtórnego i dostarczenie go do papierni w odpowiednio przygotowany sposób. Firma zajmuje się odzyskiwaniem, przetwarzaniem i dostarczaniem określonych gatunków makulatury do większości zakładów papierniczych w Polsce. Jest pośrednikiem pomiędzy Papiernią w Kwidzynie, a mniejszymi przedstawicielami recyklingu. Odbiera wszystkie ilości makulatury, segreguje tak, aby spełniaławymagania fabryki, zapewniając tym samym wysoką jakość surowca. Miesięcznie DISONI Trade House dostarcza do fabryk papierniczych kilka tysięcy ton makulatury.

Segregacja dotyczy pięciu głównych gatunków makulatury:
* makulatura gazetowa - głównie gazety, książki w miękkich nieofoliowanych okładkach, książki bez okładek, miękka ścinka papierowa, pojedyncze miękkie kartki papieru,
* makulatura mocna - kartony faliste, worki papierowe,
* makulatura mieszana - szare papiery, tektura lita, lekkie i cienkie kartoniki, książki w twardych okładkach, kolorowy papier, gilzy,
* makulatura jasna - biały papier z nadrukiem,
* makulatura biała - najdroższy i najlepszy asortyment, zazwyczaj są to ścinki i odpady z drukarni bez żadnych nadruków.

W branży tworzyw sztucznych, które skupujemy zarówno od klientów indywidualnych, jak i firm, również dokonujemy segregacji na poszczególne gatunki odpadów:
- folia biała, transparentna,
- folia kolorowa,
- butelki PET,
- paski plastikowe,
- worki typu big-bag.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń