Lhoist s.a. zakłady wapiennicze

Wydobycie i przetwórstwo kamienia wapiennego

Cement i wapno
ul. Wapiennicza 7, 46-050 Tarnów Opolski opolskie
(1 opinia) napisz opinię
Telefon
(77) 451 62 00
Adres korespondencyjny
ul. Wapiennicza 7, 46-050 Tarnów Opolski opolskie
Może cię zainteresować

Informacje

Opis działalności
Lhoist S.A. Zakłady Wapiennicze ma swoją siedzibę w Tarnowie Opolskim. Działa na polskim rynku od lat 90.XX w., ale historia tej międzynarodowej firmy sięga ostatniego dziesięciolecia XIX w. Aktualnie przedsiębiorstwo jest światowym liderem produkcji wapna i różnych wyrobów wapienniczych.
Produkty i usługi
Wapno ma wiele zastosowań, a firmą, która od ponad 100 lat zajmuje się jego dostarczaniem, jest Lhoist Group. W Polsce dysponuje 5 zakładami, które wydobywają i przetwarzają kamienie wapienne. Jednym z nich są Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. dostarczające najlepsze jakościowo i atrakcyjne cenowo rozwiązania dla branży budowlanej, chemicznej, papierniczej, a także przemysłu hutniczego, rolnictwa i ochrony środowiska.

Podstawą oferty przygotowanej przez Zakłady Wapiennicze Lhoist jest wapno palone kawałkowane albo mielone. Używane jest np. do produkcji bloczków betonowych i cegieł oraz przy oczyszczaniu wody pitnej. Firma dostarcza również:
-wapno dolomitowe,
-wapno hydratyzowane,
-wapno nawozowe.

Wapno dolomitowe używane jest w hutach, hydratyzowane doskonale sprawdza się jako składnik tynków, a nawozowe użyźnia glebę. Dostępne nawozy dzielą się na tlenkowe i tlenkowo-węglanowe bez magnezu oraz z magnezem.

W zakładzie powstają również produkty z mielonego kamienia wapiennego. Zaliczają się do nich mączka wapienna, sorbent, kreda malarska i kreta pastewna, czyli materiał paszowy.

Uzupełnieniem oferty handlowej są kamienie wapienne i kruszywa.

Wymienione produkty wapiennicze są przez firmę dowożone na wskazane miejsce, zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Firma oferuje międzynarodowy i krajowy transport drogowym, przewóz wapna koleją, a także wynajem barek i statków. Transport odbywa się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Więcej informacji dotyczących Zakładów Wapienniczych Lhoist znajduje się na stronie internetowej.Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

(1 opinia) napisz opinię
F
Filip
Wapno od Lhoist ma bardzo dobrą jakość. Używamy go w hucie i spełnia w 100% nasze wymagania.

Słowa kluczowe