Lhoist s.a. zakłady wapiennicze

Wapno, nawozy wapienne oraz kamienie i kruszywa

Surowce mineralne
ul. Wapiennicza 7, 46-050 Tarnów Opolski opolskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Telefon
(77) 451 62 00
Adres korespondencyjny
ul. Wapiennicza 7, 46-050 Tarnów Opolski opolskie

Informacje

Opis działalności
Lhoist S.A. prowadzi Zakłady Wapiennicze w Tarnowie Opolskim. Na polskim rynku firma obecna jest od połowy lat 90 ubiegłego wieku, ale jej historia jest znacznie dłuższa i sięga XIX wieku. Jest obecna w kilkudziesięciu krajach i dostarcza niezmiennie wysokiej jakości wapno i produkty wapiennicze.
Produkty i usługi
Doskonała jakość, szerokie zastosowanie i atrakcyjne ceny. To właśnie charakteryzuje produkty dostarczane przez Zakłady Wapiennicze Lhoist klientom. Przedsiębiorstwo wydobywa kamienie wapienne i po starannej selekcji lub przeróbce wysyła na wskazanie miejsce transportem drogowym, kolejowym albo barkami lub statkami. Wapno może być kruszone i mielone, dzięki czemu powstają materiały przeznaczone do użycia w różnych sektorach przemysłu, np. rolnictwie, hutnictwie, papiernictwie, ochronie środowiska, a także budownictwie obiektów inżynieryjnych, usługowych i mieszkalnych oraz dróg. Kamienie wapienne sprawdzają się m.in. przy filtracji wody i spalin, a także mogą być po zmieleniu dodatkiem do pasz zwierzęcych. Zmielone kamienie wapienne dostępne w ofercie Lhoist to również:
-mączka wapienna,
-sorbent,
-kreda malarska.

Firma sprzedaje także wapno palone w kawałkach, wapno palone mielone oraz wapno dolomitowe. Oferta obejmuje również kamienie i kruszywa wapienne, wapno nawozowe i wapno hydratyzowane. Wapno hydratyzowane przeznaczone jest do użycia w tynkach, natomiast nawozowe użyźnia glebę. Dzieli się na nawozowe tlenkowe i tlenkowo-węglanowe z magnezem i pozbawione go. Dostępne są też nawozy węglanowe granulowane i mielone.

Więcej informacji dotyczących Zakładów Wapienniczych Lhoist S.A. znajdą Państwo na stronie internetowej. W sprawie zamówień można się kontaktować telefonicznie albo mailowo.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe