Pracownia Usług I Kultywowania Tradycyjnych Technik Rzemiosła Artystycznego w Drewnie Andrzej Bodzan

Meble na wymiar tworzone z bieszczadzkiego drewna

Meble na zamówienie
38-608 Wetlina 80 podkarpackie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Pracownia Usług I Kultywowania Tradycyjnych Technik Rzemiosła Artystycznego w Drewnie Andrzej Bodzan

Informacje

Opis działalności
Pracownia Usług i Kultywowania Tradycyjnych Technik Rzemiosła Artystycznego w Drewnie należy do Andrzeja Bodzana. Powstała w 1997 roku i mieści się w Wetlinie, w województwie podkarpackim. Słynie z produkcji mebli i innych konstrukcji z bieszczadzkiego drewna.
Produkty i usługi
Bieszczady do najbardziej dziki zakątek Polski. Od wieków działali na ich terenie rzemieślnicy, którzy z drzew okolicznych lasów wykonywali piękne i użyteczne przedmioty. Dzisiaj tradycję prac stolarskich kontynuuje Pracownia Usług i Kultywowania Tradycyjnych Technik Rzemiosła Artystycznego w Drewnie. Firma od ponad 20 lat tradycyjnymi metodami wyrabia meble i inne konstrukcje na zamówienie. Zapewnia indywidualne podejście do każdego zlecenia i tworzenie niepowtarzalnych rozwiązań z drewna drzwi liściastych i iglastych. W zakładzie używane jest m.in.:
-drewno dębowe,
-drewno jaworu,
-drewno olchy,
-drewno brzozy,
-drewno czereśni,
-drewno jesionu.

Powstają z nich w Pracowni Usług i Kultywowania Tradycyjnych Technik Rzemiosła Artystycznego w Drewnie m.in. okna. Są to np. okna drewniane pojedyncze ze szprosem konstrukcyjnym i okna ze szprosem otwieranym. Do okien dorabiane są okiennice chroniące szyby oraz metalowe elementy takie jak zamknięcia. Z drewna rzemieślnicy przygotowują również schody na wyższe kondygnacje domów i solidne drzwi chroniące wejścia do budynków albo prowadzące do poszczególnych pomieszczeń. Oczywiście drzwi mogą być wykonane w różnych wariantach, w tym jako jedno i dwuskrzydłowe oraz w różnych rozmiarach: od dużych drzwi do domu, po małe drzwiczki do komórki.

W pracowni produkowane są też drewniane meble, w tym zabudowy oraz meble wolnostojące. Zabudowy to najczęściej meble kuchenne, łazienkowe, a także garderoby i szafy wnękowe. Z kolei meble wolnostojące wytwarzane w zakładzie to:
-stoły,
-stoliki,
-krzesła,
-komody,
-biblioteczki,
-stoły ogrodowe,
-szafki RTV,
-regały,
-łóżka,
-szafki na buty.

Możliwe jest też wykonanie mebli przeznaczonych do pokojów dziecięcych.

Więcej informacji dotyczących Pracowni Usług i Kultywowania Tradycyjnych Technik Rzemiosła Artystycznego w Drewnie znajdą Państwo na stronie internetowej. Tam też można znaleźć dodatkowe zdjęcia dokumentujące zrealizowane zlecenia.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe

okna,