Kolormet Konstrukcje spawanie i malarnia proszkowa

Piaskowanie, malowanie, spawanie oraz cięcie i gięcie elementów metalowych

Obróbka metali
ul. Racławicka 7A, 39-300 Mielec podkarpackie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Kolormet Konstrukcje spawanie i malarnia proszkowa
ul. Racławicka 7A, 39-300 Mielec podkarpackie
NIP
8671960530
Telefon
Kolormet Konstrukcje spawanie i malarnia proszkowa

Informacje

Opis działalności firmy Kolormet Konstrukcje spawanie i malarnia proszkowa w Mielec
Kolormet prowadzimy w Mielcu. Zajmujemy się obróbką metali i malowaniem metalowych elementów. Działalność rozpoczęliśmy w 2018 roku.
Produkty i usługi
Szybkie i dokładne wykonywanie zleceń to podstawa oferty, którą przygotowaliśmy. W nowoczesnym zakładzie Kolormet tworzymy różne konstrukcje z metalu i nakładamy na nie powłoki lakiernicze. Realizujemy zamówienia klientów prywatnych i podmiotów gospodarczych zainteresowanych mniejszymi i większymi zleceniami.

W malarni proszkowej na elementy o różnej długości nakładamy naelektryzowane cząstki farby. Następnie części trafiają do pieca, gdzie powłoka twardnieje w odpowiedniej temperaturze. Korzystamy z farb w różnych wariantach kolorystycznych i z wieloma efektami. Przykładem są mat i połysk.

Oferujemy również oczyszczanie elementów metalowych w procesie piaskowania. W ten sposób usuwamy przede wszystkim resztki starych powłok malarskich. Zajmujemy się też takimi usługami jak:
-spawanie,
-cięcie,
-gięcie.

Spawamy metodami MIG, MAG i TIG. W ten sposób powstają m.in. meble ogrodowe i loftowe, ekspozytory do sklepów i panele ogrodzeniowe. Obróbka dotyczy stali nierdzewnej, czarnej i ocynkowanej, a także aluminium i mosiądzu.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty Kolormet! Dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie i e-mailowo.
Zasięg działania
Firma Kolormet Konstrukcje spawanie i malarnia proszkowa z lokalizacji: Mielec świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

Aktualności

produkcja elementów metalowych

14.09.2023

Produkcja metalowych konstrukcji to skomplikowany proces. Metal poddawany jest między innymi piaskowaniu, a następnie łączony jest ze sobą podczas spawania. Stal, aluminium i inne metale są też cięte na wymagane wymiary i gięte. Na koniec wykonane elementy są malowane proszkowo na różne kolory zgodne z paletą RAL.

gięcie metali

18.07.2023

Obróbka metali obejmuje różne metody produkcyjne. Wśród nich jest gięcie stali i aluminium. Takiej obróbce poddawane są najczęściej elementy, których długość nie przekracza trzech metrów. Gięcie stosowane jest między innymi podczas produkcji ogrodzeń, ekspozytorów, a także mebli przeznaczonych do loftów i ogrodów.

cięcie laserem

21.05.2023

Cięcie laserem to jedna z metod obróbki metali. Nowoczesna technika sprawdza się szczególnie w przypadku przecinania blach i innych elementów, których grubość nie przekracza 20 milimetrów. Cięcie laserowe na sterowanych komputerowo maszynach stosowane jest do obróbki aluminium i stali, w tym czarnej i ocynkowanej.

spawanie

30.03.2023

Spawanie to najpopularniejszy sposób produkcji metalowych konstrukcji. W zależności od tego, jakie metale są łączone, stosowane są różne metody spawania. Wśród nich warto wymienić techniki spawalnicze MIG, MAG i TIG. Dzięki nim powstają między innymi ogrodzenia, ekspozytory sklepowe, a także meble ogrodowe i do pomieszczeń.

piaskowanie

17.01.2023

Elementy metalowe, które długo czekały na obróbkę narażone na wilgoć, ulegają korozji. By użyć ich do produkcji różnych konstrukcji, należy usunąć rdzę, a do tego służy piaskowanie. Materiał ścierny wyrzucany przez powietrze pod wysokim ciśnieniem usuwa rdzę i stare powłoki malarskie. Oczyszczona powierzchnia nadaje się do malowania proszkowego.

malowanie proszkowe

23.11.2022

Lakierowanie proszkowe to popularny sposób malowania elementów metalowych. Polega na nanoszeniu na przygotowaną powierzchnię naelektryzowanych cząstek farby. By nadać im odporności, pomalowane części trafiają do specjalnego pieca, gdzie temperatura doprowadza do stwardnienia powłoki. Kolory najczęściej są zgodne z paletą RAL, a do tego wykonywane są efekty, na przykład mat i połysk.

Opinie

WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe