Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o.

Produkcja części do maszyn i prototypów - regeneracja elementów maszyn

Urządzenia i maszyny przemysłowe
ul. O. Stefana Tarasiuka 2, 16-001 Kleosin podlaskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o.

Informacje

Opis działalności
Zakład Produkcji Doświadczalnej i Usług Technicznych stanowi integralną część Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej i działa już od 1985 roku. Głównym profilem działalności zakładu jest obróbka metalu metodą skrawania, a także wsparcie produkcyjne oraz biznesowe dla przemysłu i Klientów indywidualnych. Zakład ma swoją siedzibę w Kleosinie, w województwie podlaskim.
Produkty i usługi
Zakład Produkcji Doświadczalnej i Usług Technicznych wyposażony jest w park maszynowy, który pozwala na realizację zleceń z zakresu produkcji prototypów. Do zadań zakładu należy między innymi:
- frezowanie wielowypustów i uzębień,
- regeneracja łożysk oraz części do maszyn produkcyjnych,
- naprawa reduktorów i przekładni,
- naprawa siłowników,
- tulejowanie,
- produkcja kół zębatych,
- wyważanie dynamiczne kół i wirników.

Usługi zakładu obejmują również toczenie, spawanie, dłutowanie, szlifowanie, gięcie, metalizację natryskową oraz obróbkę cieplno-chemiczną. W ciągu roku zakład realizuje ok. 2000 zleceń dla firm oraz klientów indywidualnych w województwie podlaskim i całym kraju. Zakład przyjmuje zamówienia na produkcję każdego elementu mechanicznego.

Na terenie zakładu pracują takie maszyny jak frezarki i tokarki konwencjonalne, prasy hydrauliczne, piły taśmowe, szlifierki, dłutownice, automaty i półautomaty spawalnicze, maszyny do metalizacji natryskowej, a także różnego typu wiertarki. Maszyny są stale unowocześnianie. Instytut realizuje indywidualne zamówienie dopasowane do potrzeb Klienta. Każdy produkt jest jednostkowy i unikatowy!

Zapraszamy do współpracy z Zakładem Produkcji Doświadczalnej i Usług Technicznych należącym do Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:
podlaskie

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń