"Cztery Łapy" Gabinet Weterynaryjny Iwona Choińska

"Cztery Łapy" Gabinet Weterynaryjny Iwona Choińska


ul. Dolna 11
18-200 Wysokie Mazowieckie, woj. podlaskie
dodatkowe dane kontaktowe
 1. poniedziałek:
  08:30 - 17:00
 2. wtorek:
  08:30 - 17:00
 3. środa:
  08:30 - 17:00
 4. czwartek:
  08:30 - 17:00
 5. piątek:
  08:30 - 17:00
 6. sobota:
  09:00 - 11:00
 7. niedziela:
  zamknięte

Informacje

Opis działalności

Specjalizuję się w leczeniu małych zwierząt psów, kotów i gryzoni. Świadczę usługi na najwyższym poziomie, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny weterynaryjnej.

Produkty i usługi

Szczepienie jest najważniejszym elementem profilaktyki chorób zakaźnych zwierząt. Polega ono na wprowadzeniu do organizmu zwierzęcia martwych lub osłabionych cząstek zakaźnych (bakterii/wirusów), stanowiących tzw. antygen. Antygen pobudza układ odpornościowy organizmu do produkcji dużej ilości przeciwciał. Przeciwciała łączą się następnie z tym antygenem prowadząc do jego zniszczenia. Jednocześnie w pamięci organizmu pozostaje informacja o takim antygenie, która umożliwia jego szybkie rozpoznanie przy ponownym kontakcie i szybkie uwolnienie dużej ilości przeciwciał. Przy pomocy szczepionek do organizmu zwierząt wprowadzamy najbardziej niebezpieczne dla nich cząstki zakaźne, ale w ilości i formie nie zagrażającej ich zdrowiu. W ten sposób przy ponownym kontakcie z danym antygenem, organizm zwierzęcia szybko gotowy jest do pokonania zagrożenia- błyskawicznie staje do walki i radzi sobie z niebezpieczeństwem.
Dzięki temu zapobiegamy zachorowaniom lub czynimy przebieg choroby znacznie łagodniejszym i nie stanowiącym zagrożenia dla życia zwierzęcia.

ODROBACZANIE

Psy i koty narażone są na zarażenie pasożytami przewody pokarmowego poprzez spożycie jaj lub larw obecnych w środowisku zewnętrznym.

Przypominam o konieczności zabezpieczenia psów i kotów przeciwko kleszczom. W naszym regionie notuje się intensywną inwazję kleszczy u zwierząt domowych co stwarza bardzo duże ryzyko przenoszenia chorób niebezpiecznych dla życia. Podczas wizyty w gabinecie zostanie indywidualnie dopasowana profilaktyka przeciwko tym pasożytom. Pod uwagę brane jest wiele aspektów: środowisko życia pupila, przebyte choroby, częstotliwość kąpieli a także możliwości właściciela. W praktyce stosuję preparaty: Advantix, Foresto i Kiltix firmy BAYER oraz Expot, Fiprex, Effipro, Frontline, ProMeris Duo. Przyjdź i dowiedz się jaka profilaktyka jest odpowiednia dla Twojego zwierzaka.

Oceny i opinie

Średnia ocen firmy:
(0 opinii)
Miejsce na Twoją opinię o firmie

Twoja ocena ogólna

 
 
 
Obowiązek informacyjny