Nasze Dzieci. Gabinet Terapii Integracji Sensorycznej i Terapii Beata Okrój

Terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Psychiatrzy psycholodzy i psychoterapeuci
Os. Kardynała Wyszyńskiego 9, 82-100 Nowy Dwór Gdański pomorskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Nasze Dzieci. Gabinet Terapii Integracji Sensorycznej i Terapii Beata Okrój
Os. Kardynała Wyszyńskiego 9, 82-100 Nowy Dwór Gdański pomorskie
Telefon
Nasze Dzieci. Gabinet Terapii Integracji Sensorycznej i Terapii Beata Okrój

Informacje

Opis działalności firmy Nasze Dzieci. Gabinet Terapii Integracji Sensorycznej i Terapii Beata Okrój w Nowy Dwór Gdański
TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ Podczas terapii Integracji Sensorycznej odbywa się stymulacja ośrodkowego układu nerwowego. Stosowane ćwiczenia zawsze są dobierane do aktualnych możliwości psychoruchowych dziecka. Podstawą Integracji Sensorycznej jest diagnoza, która składa się z: obserwacji klinicznej i swobodnej obserwacji dziecka, wywiadu z rodzicami oraz testów.
Produkty i usługi
TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Podczas terapii Integracji Sensorycznej odbywa się stymulacja ośrodkowego układu nerwowego. Stosowane ćwiczenia zawsze są dobierane do aktualnych możliwości psychoruchowych dziecka.

Podstawą Integracji Sensorycznej jest diagnoza, która składa się z: obserwacji klinicznej i swobodnej obserwacji dziecka, wywiadu z rodzicami oraz testów.

Obserwujemy dziecko w trakcie zabaw, poddajemy je wystandaryzowanym testom i staramy się ocenić jak funkcjonuje jego mózg. Ta metoda pracy z dzieckiem często bywa nazywana nauką poprzez zabawę. Poprzez zabawę dzieci rozwijają swe zdolności, co później pomaga wykształcić bardziej złożone umiejętności i poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami.

Konsultacja pedagogiczna to forma indywidualnego kontaktu ze specjalistą w sprawie różnego rodzaju problemów szkolno-wychowawczych, polegająca na pojedynczych lub wielokrotnych spotkaniach.

Celem konsultacji jest zapewnienie osobie, która z niej korzysta, profesjonalnej opieki poprzez: diagnozę zgłaszanego problemu, określenie oczekiwań wobec pomocy pedagogicznej, zaproponowanie najodpowiedniejszej formy tej pomocy, np. terapii, oraz udzieleniu wstępnych wskazówek.

Konsultacja jest luźnym spotkaniem, więc do niczego nie zobowiązuje. Służy jedynie zorientowaniu się w problemie i na tej podstawie udzieleniu psychologicznego wsparcia oraz ewentualnych wskazówek co do możliwości dalszej pomocy.

Zasięg działania
Firma Nasze Dzieci. Gabinet Terapii Integracji Sensorycznej i Terapii Beata Okrój z lokalizacji: Nowy Dwór Gdański świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
pomorskie, nowodworski

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń