Gabinet Weterynaryjny SIGNUM Korekcja Racic u Bydła

Insenizacja zwierząt hodowlanych

Zwierzęta hodowlane
ul. Kościuszki 24, 11-320 Jeziorany warmińsko-mazurskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Telefon
797 279 927
797279927
Gabinet Weterynaryjny SIGNUM Korekcja Racic u Bydła

Informacje

Opis działalności
Siedziba naszej firmy znajduje się w Jezioranach, w powiecie olsztyńskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Specjalizujemy się w korekcji racic u bydła. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
Produkty i usługi
Nasza specjalność to korekcja racic i kompleksowe leczenie kulawizn u bydła. Zajmujemy się również dekornizacją bydła w znieczuleniu miejscowym. Jesteśmy jedyną taką firmą stworzoną przez lekarzy specjalistów chorób przeżuwaczy. Zabiegi wykonujemy w poskromie hydrauliczno-elektrycznym w fizjologicznej dla krów pozycji. Ceny są zależne od stanu racic.

Kulawe krowy ograniczają pobranie paszy, produkcję – nawet o 550 kg mleka za laktację, ale spada u nich także odporność i wydłuża się okres międzyciążowy. Zwierzęta z nieprawidłowymi racicami słabo pokazują ruję, gorzej się zacielają. Uważa się, że kulawizny są 3 pod względem częstości przyczyną brakowania krów, ale należy pamiętać również o rozrodowej przyczynie ubytku zwierząt na tym właśnie tle.

Nieprawidłowy kształt racic zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia bardzo bolesnych wrzodów Rusterholza, choroby Mortellaro, limaksów (dermatitis interdigitalis hypertrophicans), czy uszkodzenia ścięgien zginaczy palców, a to ostatnie często skutkuje wypadnięciem zwierzęcia ze stada.

Rogate krowy powodują uszkodzenia, na przykład gruczołu mlekowego, już przez sam fakt, że uderzenie rogiem skupia siły na małej powierzchni. Nawet spokojne zwierzęta są przez to dużym zagrożeniem dla innych, nie mówiąc już o krowach agresywnych. Dekornizacja, nawet jeśli nie znosi agresji całkowicie, to zmniejsza szkody związane z dominującym zachowaniem.

Korzystamy z wysokiej jakości sprzętu umożliwiającego wykonanie korekcji racic i dekornizację.

Staramy się pracować spokojnie i sprawnie, aby nie narażać zwierząt na stres. Z właścicielem ustalamy zasady pracy w jego oborze. Dzięki temu spełniamy wymagania i oczekiwania naszych klientów.

Zapraszamy do kontaktu.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:
warmińsko-mazurskie

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń