Agencja Nasienna sp. z o.o.

Organizacja hodowców roślin rolniczych

Zboża
ul. Jana Dekana 6E, 64-100 Leszno wielkopolskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(65) 529 31 61
Adres korespondencyjny
ul. Jana Dekana 6E, 64-100 Leszno wielkopolskie
Może cię zainteresować

Informacje

Opis działalności
Agencja Nasienna to spółka z siedzibą w wielkopolskim Lesznie. Powstała w 2003 roku jako organizacja zrzeszająca hodowców roślin rolniczych. Z biegiem czasu dołączały do niej kolejne podmioty. Dzisiaj Agencję tworzą 33 firmy hodowlane.
Produkty i usługi
Hodowcy roślin rolniczych muszą zmagać się nie tylko z klimatem, ale również nielegalnym obrotem materiałem do siewu. W zakresie ochrony własności intelektualnej od kilkunastu lat wspiera ich Agencja Nasienna Sp. z o.o., organizacja zrzeszająca hodowców roślin. Jej działanie nakierowane jest na zwalczanie szarej strefy obrotu nasionami oraz edukacja i popularyzowanie zgodnego z prawem korzystania z chronionych odmian roślin rolniczych.

Agencja Nasienna zajmuje się przede wszystkim ochroną prawną odmian roślin. Pomaga podmiotom, które mają wyłączne prawo do odkrytej i wyprowadzonej odmiany i zarobkowego korzystania z niej. Aby reprodukować odmiany chronione, potrzebne jest uzyskanie licencji od hodowcy. Możliwe jest też odstępstwo rolne. Zezwala ono na wysiewanie odmian chronionych z własnego zbioru, pod warunkiem uiszczenia opłaty dla hodowcy.

Wśród roślin objętych odstępstwem rolnym można wyróżnić takiejak:
-groch siewny
-jęczmień
-kukurydza
-len zwyczajny
-lucerna siewna
-łubin żółty
-owies
-pszenica twarda
-pszenica zwyczajna
-pszenżyto

Odstępstwo dotyczy też żyta, rzepaku, ziemniaków i soi.Podobnie wygląda lista odmian chronionych na poziomie wspólnotowym.

Wymienione informacje dotyczące Agencji Nasiennej to nie wszystko czego można się o niej dowiedzieć. Po więcej warto wejść na stronę internetową. Można również napisać maila lub zadzwonić.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych lokalizacjach:

Media społecznościowe

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń