Specjalistyczna Praktyka Lekarska Tomasz Stengert - Ortopeda, Spec. w Rehabilitacji. Klinika Schorzeń Kręgosłupa i Stawów

Szkolenia dla fizjoterapeutów i lekarzy

Kursy i szkolenia
ul. Strzecha 36, 60-287 Poznań Grunwald, wielkopolskie
Poniedziałek 8:00 - 18:00
Wtorek 8:00 - 18:00
Środa 8:00 - 18:00
Czwartek 8:00 - 18:00
Piątek 8:00 - 18:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte
(1 opinia) napisz opinię
Telefon
(61) 862 25 56
618622557
info@mckenzie.pl
Może cię zainteresować
Specjalistyczna Praktyka Lekarska Tomasz Stengert - Ortopeda, Spec. w Rehabilitacji. Klinika Schorzeń Kręgosłupa i Stawów

Informacje

Opis działalności
Specjalistyczna Praktyka Lekarska Tomasz Stengert znajduje się w Poznaniu. Pracują w niej certyfikowani i dyplomowani terapeuci o wysokich kwalifikacjach. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z metody Mckenziego.
Produkty i usługi
Metoda McKenziego powstała w trakcie pracy nowozelandzkiego fizjoterapeuty Robina McKenzie w latach pięćdziesiątych. Od rozpoczęcia praktyki w 1953 w Wellington zainteresował się on szczególnie leczeniem bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Swoje badania i praktykę kontynuował w klinikach Cyriaxa, Stoddarda, Maitlanda, Maigne’a oraz Kaltenborna. Rozwijał i doskonalił swój system przez lata eksperymentów klinicznych z tysiącami pacjentów cierpiących na ostre bóle kręgosłupa i pokrewne symptomy.

W początkowych latach praktyki Robin McKenzie odkrył, że pacjenci z pewnymi określonymi symptomami odczuwają natychmiastową ulgę po wykonaniu serii specyficznych ruchów, a w niektórych przypadkach również po przyjęciu pewnych statycznych pozycji ciała.

Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. W przypadku niektórych pacjentów integracja, czy mobilizacja ze strony terapeuty jest konieczna,lecz jak podkreśla McKenzie, nie powinna być stosowana wobec całej populacji cierpiących na bóle odcinka lędźwiowego gdy tak naprawdę potrzebna jest tylko niektórym z nich.

Specjalistyczna Praktyka Lekarska Tomasz Stengert w Poznaniu prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów i lekarzy pozwalające zgłębić wiedzę oraz zdobyć umiejętności praktyczne z zakresu leczenia bólu kręgosłupa oraz innych schorzeń.

Kursy składają się z takich części, jak:
- odcinek lędźwiowy kręgosłupa
- odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa
- mechaniczne Diagnozowanie i terapia - kręgosłup lędźwiowy (kurs zaawansowany) oraz kończyny (kończyna dolna)'
-mechaniczne diagnozowanie i terapia - kręgosłup szyjny i piersiowy (kurs zaawansowany) oraz kończyny (kończyna górna)

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej.
Marki i specjalizacje
Kursy z zakresu rehabilitacji, metoda McKenziego.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

(1 opinia) napisz opinię
S
Sylwia
Gorąco polecam,super specjaliści