Nasycalnia Podkładów S.A. w Koźminie Wlkp.

Impregnacja materiałów drzewnych metodą ciśnieniowo-próżniową Rupinga i solami.

Drewno
ul. Towarowa 5, 63-720 Koźmin Wielkopolski wielkopolskie
poniedziałek 07:00 - 15:00
wtorek 07:00 - 15:00
środa 07:00 - 15:00
czwartek 07:00 - 15:00
piątek 07:00 - 15:00
sobota Zamknięte
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Strona www
Telefon
(62) 721 60 18
Adres korespondencyjny
ul. Towarowa 5, 63-720 Koźmin Wielkopolski wielkopolskie

Informacje

O nas
Nasze przedsiębiorstwo ma za sobą wieloletnią tradycję. Powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie krajowe na dobrej jakości podkłady kolejowe, co wymusił fatalny stan dróg kolejowych po drugiej wojnie światowej.. Te potrzeby sprawiły, że Ministerstwo Kolei, w którego strukturach funkcjonowały Polskie Koleje Państwowe, zdecydowało o budowie w Koźminie Wlkp. zakładu, w którym wykonywane będzie nasycanie podkładów kolejowych, a także słupów do budowy linii elektrycznych związkami zawierającymi impregnat. Zakład został nazwany Nasycalnia Materiałów Drzewnych zaś jego budowę rozpoczęto 8 maja 1952 roku aby z dniem 1 grudnia wpisać nowo utworzone przedsiębiorstwo do rejestru przedsiębiorstw państwowych. W maju 1953 roku przy niecałkowicie ukończonej budowie rozpoczęto produkcję.

Przez kolejne lata nasze przedsiębiorstwo podlegało licznym zmianom. W styczniu 1956 roku powołano Nasycalnię Kolejową w Koźminie Wielkopolskim. Od lipca 1965 roku istniejące nasycalnie, w tym Nasycalnia Kolejowa w Koźminie Wielkopolskim, połączono w jedno przedsiębiorstwo pod nazwą Zakłady Produkcji i Nasycania Podkładów Kolejowych w Gdańsku. Kolińska nasycalnia została wyodrębniona, jako Zakład Koźmin.

Podlegała ona kompleksowej modernizacji w latach 60 i 70-tych. Od stycznia 1982 roku ponownie włączono nasycalnię w strukturę PKP i zaczęła ona występować pod nazwą PKP Nasycalnia Podkładów w Koźminie Wielkopolskim, a ten stan trwał przez kolejne dziesięć lat.
Opis działalności
Podstawową sferą działalności Nasycalni Podkładów S.A. w Koźminie jest produkcja wyrobów z drewna sklasyfikowana w dziele 16.10.Z – Produkcja wyrobów tartacznych – Polskiej Klasyfikacji Działalności. Dodatkowa forma aktywności gospodarczej przedsiębiorstwa to działalność w sferze handlowej.
Produkty i usługi
Jesteśmy firmą o szerokiej ofercie związanej z nawierzchnią kolejową i nie tylko. Wieloletnia działalność pozwoliła nam zyskać ogromne doświadczenie w temacie.

Produkujemy drewnianą nawierzchnię kolejową impregnowaną z krajowych gatunków drewna takich, jak sosna, dąb, buk. Nasza oferta to:
- podkłady,
- podrozjazdnice,
- mostownice.
Produkowane są one we wszystkich typowych wymiarach, lecz na życzenie klienta tworzymy też bardziej nietypowe przekroje i długości. Materiały drzewne nasycamy metodą pustokomórkową Rüpinga z wykorzystaniem oleju kreozotowego typu B i C.

Wykonujemy także nawiercanie i zbrojenie podkładów w akcesoria kolejowe. Specjalistyczny sprzęt to nasz atut. Nasze linie produkcyjne wyposażone są we frezarko-wiertarki oraz zakrętarki. Nawiercamy i zbroimy podkłady pod popularne rozstawy szyn (S-49 i S-60) oraz inne po uzgodnieniu szczegółów technicznych.

Produkcja obejmuje również impregnowane słupy teleenergetyczne, sosnowe w różnych długościach i rozmiarach. Drewno nasycamy metodą pustokomórkową Rüpinga z wykorzystaniem oleju kreozotowego typu B i C. Również tymi metodami realizujemy usługowe nasycenie drewna, które obejmuje też paliki i inne materiały drzewne. Dodatkowo nasza oferta to:

- nasycanie solami,
- produkcja tartaczna i palety.

Posiadamy autoklaw do impregnacji ciśnieniowej drewna solami (impregnacja zielona) oraz proponujemy nasycenie bezchromowym i bezborowym środkiem solnym KORASIT KS.
Z powodzeniem impregnujemy tarcicę, więźby dachowe, elementy programu ogrodowego i wiele innych sortymentów.

Nasza produkcja tartaczna obejmuje tarcicę ogólnego przeznaczenia, a także tarcicę budowlaną (krawędziaki, łaty, kontrłaty itp.) sosnową i dębową. Tartak zajmuje się także produkcją palet dostosowanych indywidualnie do wymagań naszych klientów.

Rozszerzeniem oferty jest sprzedaż wysokokalorycznego węgla wszystkich typów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.
Marki i specjalizacje
Producent nawierzchni kolejowej drewnianej:

- podkładów, podrozjezdnic i innych asortymentów wg potrzeb
- słupów teleenergetycznych
- tarcicy sosnowej i dębowej we wszystkich asortymentach
Wykonuje usługi w zakresie impregnacji materiałów drzewnych ekologicznych środkiem solnym KORASIT KS
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń