Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne "TPBus" Sp. z o.o.

TPBUS sp. z o.o. Komunikacja gminy Tarnowo Podgórne.

Komunikacja i przewozy pasażerskie
ul. Rokietnicka 23, 62-080 Tarnowo Podgórne wielkopolskie
poniedziałek 08:00 - 16:00
wtorek 08:00 - 16:00
środa 08:00 - 16:00
czwartek 08:00 - 16:00
piątek 08:00 - 16:00
sobota 08:00 - 16:00
niedziela 08:00 - 16:00
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(61) 814 67 92
618146432
info@tpbus.com.pl
Adres korespondencyjny
ul. Rokietnicka 23, 62-080 Tarnowo Podgórne wielkopolskie

Informacje

O nas
TPBUS od chwili powstania w 1999 największą uwagę skupia na działalności podstawowej jaką jest gminny transport publiczny. Spółka powstała na bazie likwidowanego zakładu budżetowego, po którym odziedziczyła tylko przestarzały tabor autobusowy.
Od pierwszego dnia dysponowaliśmy nowoczesną bazą transportową z przestronnym warsztatem, myjnią autobusów, zakładową stacją paliw i utwardzonym placem postojowym. Od początku działalności trwa proces wymiany taboru autobusowego. Obecnie spółka dysponuje 26 niskopodłogowymi autobusami. 17 z nich jest w pełni klimatyzowanych. Pojazdy wyposażone są elektroniczne tablice kierunkowe, wewnętrzną elektroniczną informację dla pasażerów. Nad punktualnością czuwa satelitarny system GPS, który w czasie rzeczywistym śledzi realizację rozkładu jazdy.
Dobrze wyszkolona i profesjonalna załoga zapewnia wysoki poziom świadczonych usług. Przewozy autokarowe.
Opis działalności
TPBUS to jedna z najlepszych firm transportu publicznego na terenie powiatu poznańskiego. Jakość świadczonych usług potwierdzamy Certyfikatem systemu zarządzania ISO 9001 - 2008 oraz Certyfikatem "Wielkopolska Jakość" wydanym przez Wielkopolski Instytut Jakości. W chwili obecnej obsługujemy trzy gminy: Tarnowo Podgórne, Duszniki i Kaźmierz, łącząc je z miastem Poznań. Spółka rocznie przejeżdża 1,6 mln. kilometrów przewożąc prawie 2,5 mln. pasażerów. Przewozy autokarowe.
Produkty i usługi
Komunikacja publiczna

Usługi warsztatowe

Spółka TPBUS w chwili obecnej obsługuje wszystkie sołectwa Gminy Tarnowo Podgórne łącząc je siecią linii autobusowych. Główny kierunek podróżowania to pętla Ogrody w Poznaniu. Ze względu na dużą ilość zakładów pracy zlokalizowanych na terenie gminy coraz więcej mieszkańców podróżuje wewnątrz gminy. Stale rośnie liczba pasażerów podróżujących z Poznania na teren naszej gminy.
Dodatkowo obsługujemy specjalną linią wewnętrzną wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne gminy Tarnowo Podgórne. Od lat współpracujemy z gminami Duszniki i Kaźmierz. W roku 2012 gminy Tarnowo Podgórne, Duszniki i Kaźmierz zawarły porozumienie transportowe, w którym Organizatorem transportu na terenie wymienionych gmin stała się Gmina Tarnowo Podgórne. W ramach porozumienia obsługujemy wschodnią część gminy Duszniki i gminy Kaźmierz. Od 2013 roku uruchomiono dodatkową linię łączącą teren gminy Kaźmierz z Tarnowem Podgórnym co zwiększyło możliwość podróżowania mieszkańców gminy Kaźmierz oraz poprawiło dojazd uczniom z terenu gminy do zespołu szkół w Kaźmierzu.
Autobusy TPBUS wykonują rocznie 1,65 mln. kilometrów przewożąc prawie 2,5 mln. pasażerów. Przewozy autokarowe.
Marki i specjalizacje
WROKU 2015 FIRMA POZYSKAŁA 2 SZT. AUTOBUSÓW MAN LION'S CITY Z RYNKU WTÓRNEGO Z ROCZNIKÓW 2005 I 2008.
DODATKOWO POJAWIŁ SIĘ FABRYCZNIE NOWY AUTOBUS SOLARIS URBINO 12.

Przewozy autokarowe.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. na obszarze wymienionych miejscowości:
Poznań

Media społecznościowe

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń