Niepubliczne Przedszkole Słoneczko z Oddziałami Integracyjnymi Barbara Szewczyk

Dziękujemy za odwiedziny i Państwa zainteresowanie.

Przedszkola prywatne
ul. 3 Maja 4, 62-300 Września wielkopolskie
poniedziałek 06:30 - 16:30
wtorek 06:30 - 16:30
środa 06:30 - 16:30
czwartek 06:30 - 16:30
piątek 06:30 - 16:30
sobota Zamknięte
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(61) 436 19 37
Adres korespondencyjny
ul. 3 Maja 4, 62-300 Września wielkopolskie
Media społecznościowe

Informacje

O nas
OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE

Miesięczne czesne wynosi 210 zł plus 6 zł dzienna stawka żywieniowa (3 posiłki).

Czesne na drugie dziecko uczęszczające do przedszkola wynosi 105 zł, stawka żywieniowa pozostaje bez zmian.

W ramach czesnego zorganizowane jest w przedszkolu wiele zajęć dodatkowych i innych atrakcji dla dzieci, które szczegółowo opisane są w zakładce "zajęcia dodatkowe".

W przedszkolu funkcjonuje również bezpłatny oddział 5 godzinny. W oddziale bezpłatnym realizowana jest wyłącznie podstawa programowa wychowania przedszkolnego.

Zapisy na rok szkolny 2014/2015 trwają od 2 stycznia do 15 lutego 2014 na 9 godzin oraz na 5 godzin dzieci z roczników: 2012,2011,2010,2009,2008 (VII - IX). Rekrutacja dotyczy dzieci nowych, już uczęszczających, niepełnosprawnych - z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie przedszkola.

PLAN DNIA

Dzień w przedszkolu rozpoczyna się o godzinie 6:30, kiedy pierwsze dzieci witane są przez panie wychowawczynie. Wszystkie następujące później aktywności przebiegają zgodnie ze starannie zaplanowanym rozkładem zajęć. Stały rytm dnia w przedszkolu nie tylko pozwala dzieciom dostrzegać i uczyć się regularności, ale i znacząco zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa.

BEZPIECZEŃSTWO

Budynek przedszkola spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny szkolnej. Teren przedszkola jest zabezpieczony zamkami cyfrowymi. Na terenie przedszkola działa całodobowy monitoring. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci wdrożone zostały procedury odbioru dziecka z przedszkola.
Opis działalności
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jaką przygotowało dla Państwa nasze przedszkole.
Produkty i usługi
POSIŁKI

Dzieci otrzymują posiłki kolorowe, urozmaicone pod względem składników odżywczych, ciepłe i smaczne. Posiadamy własną nowoczesną kuchnie, w której każdego dnia przygotowywane są przez panie kucharki świeże posiłki. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić posiłki zgodne z przestrzeganą przez dziecko dietą np. bezmleczną, bezglutenową, hipoalergiczną. Posiłki są zawsze przygotowywane ze świeżych produktów, bez ulepszaczy i konserwantów.

Dzieci otrzymują posiłki wnastępujących godzinach:

ŚNIADANIE 8.40 - 9.00
OBIAD 11.45 -12.15
PODWIECZOREK 14.00 - 14.20

Wspólne posiłki stanowią okazję do spróbowania różnorodnych dań i poznania zasad zachowania się przy stole. Przedszkole zapewnia stały, swobodny dostęp do wody.

LICZEBNOŚĆ GRUP

Nasze przedszkole skierowane jest do dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Rozpoczynamy nabór do wszystkich grup wiekowych. Dzieci podzielone są na grupy według wieku, każda grupa wiekowa liczy od 20 - 25 dzieci. Jest to optymalna liczba pozwalająca nauczycielowi nawiązać indywidualny kontakt z każdym dzieckiem. Jednocześnie w takiej grupie rówieśniczej swobodnie odbywa się rozwój społeczny dziecka i ma ono możliwość uczenia się współżycia w grupie. Większość grup funkcjonujących w naszym przedszkolu jest grupami integracyjnymi, tzn. uczęszczają do nich od 1-3 dzieci niepełnosprawnych.

Dużą wagę przykładamy do bliskiego kontaktu wychowawcy z dziećmi, zapewniającego dobrą znajomość indywidualnych potrzeb każdego dziecka. We wszystkich grupach przedszkolnych pracuje dwóch nauczycieli wychowawców, pomoc nauczyciela oraz woźna. Dzięki temu dzieci cały czas otoczone są właściwą opieką. Niewielkie grupy sprzyjają łatwiejszej adaptacji. Wychowawcy poświęcają każdemu dziecku tyle czasu i uwagi, ile ono potrzebuje.
Marki i specjalizacje
OPIEKA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

Dzieci w przedszkolu są pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego, którzy czuwają nad ich prawidłowym rozwojem oraz nad rozwojem właściwych relacji w grupie rówieśniczej.

W przedszkolu do dyspozycji wychowawcy jak i rodziców każdego dnia są specjaliści:

• psycholog,
• logopeda,
• rehabilitant
• pielęgniarka.

Media społecznościowe

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
M
M.N
2016-06-03 14:15:00
Potwierdzam. Bardzo dobra opieka i zajęcia. Polecam.
M
Magda
2015-11-27 11:45:54
Dziecko nie chce wychodzić z przedszkola bardzo dobra opieka polecam.
Z
M
Zadowolona mama
2015-09-22 16:28:54
Polecam to przedszkole. Opieka logopedy i psychologa, super zajęcia.