Dominik Abłażewicz Kancelaria Adwokacka

Świadczymy pomoc prawną dla firm i klientów indywidualnych

Adwokaci
ul. Wojewódzka 15/3, 40-026 Katowice śląskie
(5 opinii) napisz opinię
Dominik Abłażewicz Kancelaria Adwokacka
ul. Wojewódzka 15/3, 40-026 Katowice śląskie
NIP
6431627899
Telefon
Dominik Abłażewicz Kancelaria Adwokacka

Informacje

Opis działalności firmy Dominik Abłażewicz Kancelaria Adwokacka w Katowice
Dominik Abłażewicz jest właścicielem Kancelarii Adwokackiej, która znajduje się w Katowicach i działa od 2010 roku. Do zadań adwokata należy pomoc prawna dla firm, a także osób indywidualnych. Kancelaria współpracuje również z doradcami podatkowymi, notariuszami oraz tłumaczami przysięgłymi, w zależności od specyfiki prowadzonych spraw.
Produkty i usługi
Dominik Abłażewicz oferuje pomoc dla jednoosobowych działalności gospodarczych, ale także spółek prawa handlowego i spółek cywilnych. Doradztwo prawne może obejmować jednorazową pomoc lub stałą współpracę. Obsługa prawna firm dotyczy na przykład opiniowania umów oraz nadzorowania zawieranych transakcji handlowych. Poza tym adwokat prowadzi windykację i odzyskuje należności swoich Klientów, prowadząc postępowania egzekucyjne. W razie potrzeby kancelaria zapewnia też reprezentację w sprawach rozstrzyganych przez sądy powszechne i administracyjne. Firmy mogą również skorzystać z doradztwa w zakresie podatków lub zawierania umów notarialnych.

Oprócz tego adwokat zajmuje się prowadzeniem spraw, które jest regulowane przez:
- prawo rodzinne,
- prawo karne,
- prawo cywilne,
- prawo medyczne,
- prawo upadłościowe,
- prawo nieruchomości,
- prawo administracyjne,
- prawo pracy.

Szczególnie osoby prywatne skorzystają tutaj z pomocy w sprawach dotyczących prawa rodzinnego. Chodzi tutaj o rozwiązanie małżeństwa i rozwód, separację podział majątku wspólnego, alimenty, ustalenie władzy rodzicielskiej, a także sprawy o uprowadzenie dziecka za granicę.

W ramach prawa cywilnego Klienci otrzymają tutaj pomoc podczas takich spraw jak:
- odszkodowania,
- nabycie prawa własności oraz zasiedzenie,
- roszczenia wynikające z prawa autorskiego,
- reprywatyzacja,
- egzekucja (składanie wniosków i reprezentacja przed organami egzekucyjnymi),
- spadek i testamenty.

Do zadań adwokata należy sporządzanie pism procesowych i reprezentowanie Klientów na każdym etapie postępowania sądowego.

Więcej informacji o kancelarii w Katowicach znajduje się na stronie internetowej.
Zasięg działania
Firma Dominik Abłażewicz Kancelaria Adwokacka z lokalizacji: Katowice świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
śląskie, Katowice

Aktualności

rozwód

10.03.2024

Prowadzenie spraw rozwodowych to jedna z usług świadczonych przez adwokatów specjalizujących się w prawie rodzinnym. Proces rozwodowy może być skomplikowany i emocjonalnie trudny, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika. Adwokat zajmie się przygotowaniem dokumentów, reprezentacją klienta przed sądem oraz negocjacją warunków rozwiązania małżeństwa.

prawo medyczne

23.01.2024

Prawo medyczne reguluje kwestie związane z ochroną zdrowia i życia pacjentów. Obejmuje m.in. prawo do informacji o stanie zdrowia, obowiązki lekarzy i personelu medycznego, odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas leczenia oraz kwestie związane z badaniami medycznymi i transplantacją narządów. Prawo medyczne ma na celu zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa oraz gwarancję jakości świadczeń medycznych, a my jesteśmy od pomocy w jego przestrzeganiu.

kancelaria

29.11.2023

Kancelaria Adwokacka Dominika Abłażewicza zlokalizowana w Katowicach oferuje różnorodne usługi prawne dla klientów, którzy potrzebują porad i pomocy w różnych dziedzinach prawa. Nasz zespół jest także w pełni przygotowany do udzielania wsparcia prawnego w sprawach sądowych. Nasze zaangażowanie w zapewnienie najwyższej jakości profesjonalnej obsługi i pomocy naszym klientom jest niezachwiane, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami w celu omówienia wymagań prawnych.

Opinie

WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.
(5 opinii) napisz opinię
N
Nob
Kancelaria godna polecenia. Pełen profesjonalizm oraz rzetelne podejście do sprawy. Gorąco polecam !!!
M
Marcin
Polecam w 100% ??
K
klient
Doskonała wiedza, fachowa pomoc. Polecam.
R
R.
Polecam
K
Klient
Obsługa na najwyższym poziomie -polecam z czystym sumieniem