Jak wygląda aparat retencyjny?

Aparat retencyjny to specjalne urządzenie, którego głównym zadaniem jest utrzymanie prawidłowej pozycji uzębienia po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Jego wygląd zależy od rodzaju. Wersja stała to przytwierdzona na wewnętrznej powierzchni zębów szyna. Natomiast retainer ruchomy to zazwyczaj cieniutki drut przytwierdzany za pomocą kleju lub akrylowa płytka i klamry np. płytki Hawleya czy płytki Schwarza.

Czy aparat retencyjny wyprostuje zęby?

Głównym zadaniem aparatu retencyjnego jest utrzymanie i utrwalenie efektu uzyskanego podczas korekcji wady zgryzu. Oznacza to, że retainer nie jest noszony przez pacjenta, aby wyprostować czy nadać odpowiednie ułożenie zębom. Co więcej sama budowa aparatu - a konkretnie kształt i forma szyny lub płytki sprawia, że nie jest on w stanie skorygować wad zgryzu. Skutecznie zapobiega jednak przed jej nawrotem.

Ile kosztuje aparat retencyjny?

Orientacyjna wycena aparatu retencyjnego powinna zostać przedstawiona już podczas przygotowywania planu leczenia ortodontycznego. Po zdjęciu aparatu korekcyjnego czekają bowiem na pacjenta kolejne koszty. Cena za retainer nie należy przy tym do najniższych. Aby założyć aparat na dolny i górny łuk zębowy trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 500-1500 zł plus opłaty za regularne wizyty u ortodonty.

Wyniki dla frazy: aparat retencyjny - 13 firm.