Czym jest Jednolity Plik Kontrolny?

Prowadzenie własnej firmy oznacza konieczność śledzenia zachodzących w prawie zmian. Szczególnie duża liczba nowych regulacji dotyczy zagadnień związanych z obszarem podatkowym - m.in. CIT, PIT czy VAT. W tym roku jedną z najważniejszych nowości było wprowadzenie powszechnego obowiązku generowania i przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych, co ma w założeniu zniwelować wielkość tzw. luki w podatku od towarów i usług.

Bilet na karcie... płatniczej!

Blisko półmilionowy Gdańsk od zawsze wyróżniał się pod względem innowacji oraz rozwiązań projektowanych z myślą o mieszkańcach i turystach. Na początku października, jako drugie miasto w Polsce rozpoczął pilotażowy program, którego idea opiera się na wykorzystaniu karty płatniczej zamiast tradycyjnego biletu w komunikacji miejskiej.

Jak można wybielić zęby?

Jakie są najskuteczniejsze metody wybielania, które w bezpieczny sposób zagwarantują piękny uśmiech? Dowiedz się z naszego krótkiego poradnika dotyczącego możliwości współczesnej medycyny estetycznej oraz babcinych metod wybielania zębów!

Pomysł na biznes – miejskie farmy

Interesujesz się ogrodnictwem i ekologią? Na Twoim parapecie obok małego sukulenta znajdują się bazylia, pomidory, papryka i sewilskie pomarańcze? Być może kariera miejskiego farmera stoi przed Tobą otworem. Sprawdź nasz poradnik i zdecyduj sam.

Bieganie to styl życia

Bieganie to sposób na zdrowy styl życia. Dzięki niemu nasz organizm zachowuje energię, dotleniamy się i wspomagamy procesy myślenia. W tym miejscu moglibyśmy wymieniać wiele zalet, ale to wszystko jest bez większego znaczenia, jeżeli nie mamy poczucia realnej radości z biegania. Jeżeli robimy to bez przekonania i pasji, nigdy nie osiągniemy sukcesu i nigdy nie będzie nas to cieszyło.

Pomysł na biznes – torty ozdobne na zamówienie

Każdy może zrobić tort, ale na ważne i bardzo odświętne okazje jak np. pierwsza komunia święta dziecka, czyjeś pełne urodziny, czy chociażby rocznicę zaręczyn, chcemy tortu, który jest wyjątkowy i kojarzy się z datą lub osobą, dla której rzeczony smakołyk jest kupowany…

Pomysł na biznes – herbaciarnia

Herbata jest ulubionym napojem Chińczyków, Hindusów i Brytyjczyków od setek lat. Polacy spożywają jej zdecydowanie mniej niż wspomniane nacje, ale fanatyków tego królewskiego napoju jest wystarczająco wielu, aby nie jednej herbaciarni zapewnić godne utrzymanie na naszym rynku. Zainteresowany założeniem własnej herbaciarni? Przeczytaj.

Nowy system recenzji w wyszukiwarce Panorama Firm

Nowy system recenzji w wyszukiwarce Panorama Firm. Zrobiliśmy to w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane zarówno przez użytkowników, jak i naszych klientów. Od teraz użytkownicy mogą publikować opinie na temat firm oraz oferowanych przez nie produktów i usług. Z kolei reklamodawcy Panoramy Firm uzyskali możliwość reagowania na recenzje

Pomysł na biznes – firma cateringowa

Rynek cateringowy rozwija się niezwykle szybko – zarówno w Europie, jak i w Polsce. Jeżeli masz smykałkę do kucharzenia, nie obawiasz się zarządzaniem większej ilości ludzi, a także masz nieodzowną żyłkę przedsiębiorcy, spróbuj swoich sił w cateringowym biznesie. Nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź nasz poradnik.

5 sposobów na dobre recenzje Twojej firmy w Internecie. Dobre praktyki oraz czego warto unikać

Zarządzanie recenzjami jest na całym świecie istotnym elementem promocji firmy w Internecie. Największe doświadczenie w tym zakresie mają hotele i restauracje, które aktywnie proszą swoich klientów o wyrażenie opinii na temat pobytu w hotelu. Na bieżąco też odpowiadają na recenzje swoich klientów. Natomiast średnia ocena klientów prezentowana na portalach z rezerwacjami jest kryterium wyboru hotelu czy restauracji dla wielu podróżujących.

Pomysł na biznes – domowe przedszkole

Jeżeli kochasz dzieci, nie przeraża Cię hałas oraz obcowanie z milusińskimi przez większość część dnia, a w dodatku posiadasz wykształcenie pedagogiczne - prawdopodobnie siedzisz na żyle złota, jaką może stać się Twoje własne prywatne przedszkole. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czy ten pomysł na biznes to coś dla Ciebie!

Pomysł na biznes – sklep ze zdrową żywnością

Zdrowa żywność, diety wegańskie, wegetariańskie, dieta dr. Dąbrowskiej oraz tysiące innych diet dostępnych i stosowanych przez Polaków w ostatnich latach, w połączeniu z rosnącą świadomością ekologii, powodują, że sklep ze zdrową żywnością zawsze znajdzie swoje miejsce na rynku. Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w tym temacie, przeczytaj nasz krótki poradnik!