Alicja Łuczyńska-Kołodziejczak, Roman Kołodziejczak Praktyka endokrynologiczna s.c.

Diagnostyka i leczenie zaburzeń hormonalnych

Endokrynolodzy
ul. kard. Wyszyńskiego 155 gab 6, 66-400 Gorzów Wielkopolski lubuskie
(2 opinie) napisz opinię
Alicja Łuczyńska-Kołodziejczak, Roman Kołodziejczak Praktyka endokrynologiczna s.c.
ul. kard. Wyszyńskiego 155 gab 6, 66-400 Gorzów Wielkopolski lubuskie
NIP
5992988950
Telefon
Alicja Łuczyńska-Kołodziejczak, Roman Kołodziejczak Praktyka endokrynologiczna s.c.

Informacje

Opis działalności firmy Alicja Łuczyńska-Kołodziejczak, Roman Kołodziejczak Praktyka endokrynologiczna s.c. w Gorzów Wielkopolski
Praktyka endokrynologiczna Alicji Łuczyńskiej-Kołodziejczak i Romana Kołodziejczaka znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim. Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń hormonalnych.
Produkty i usługi
W gabinecie w Gorzowie Wielkopolskim przyjmujemy pacjentów z chorobami gruczołów wydzielania wewnętrznego, takich jak tarczyca i przytarczyce, nadnercza, przysadka mózgowa oraz jajniki i jądra.

Diagnozujemy i leczymy choroby tarczycy, w tym niedoczynność i nadczynność, guzy oraz zapalenia. Przeprowadzamy USG i biopsję tarczycy pod kontrolą USG.

Zajmujemy się leczeniem chorób nadnerczy (guzów, nadczynności i niedoczynności kory nadnerczy), chorób przytarczyc, wytrzeszczu złośliwego oraz chorób przysadki, takich jak guzy czy hyperprolaktynemia, czyli schorzenie polegające na nadmiarze prolaktyny, która pobudza rozwój gruczołu piersiowego oraz inicjuje i podtrzymuje laktację.

Pomagamy również pacjentom z osteoporozą, niedoborem hormonu wzrostu, zaburzeniami dojrzewania, guza neuroendokrynnymi, zaburzeniami wielogruczołowymi oraz zaburzeniami funkcji jąder i jajników.
Zasięg działania
Firma Alicja Łuczyńska-Kołodziejczak, Roman Kołodziejczak Praktyka endokrynologiczna s.c. z lokalizacji: Gorzów Wielkopolski świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
lubuskie

Aktualności

przysadka mózgowa

06.03.2024

Przysadka mózgowa jest gruczołem o niewielkich rozmiarach, jednak jego funkcja w organizmie człowieka jest kluczowa. Jako gruczoł nadrzędny kontroluje aktywność innych gruczołów, takich jak tarczyca, nadnercza, jajniki i jądra. Jednym z wytwarzanych przez nią hormonów jest prolaktyna. Nadmierny wzrost tego hormonu we krwi prowadzi do hiperprolaktynemii, która dotyka głównie kobiety w wieku od 25 do 34 lat.

osteroporoza

22.01.2024

Osteoporoza jest chorobą metaboliczną kości. U dotkniętych nią osób występuje stopniowy zanik masy kostnej. Wyróżniamy osteoporozę pierwotną, której przyczyną są procesy starzenia oraz wtórną występującą w wyniku takich czynników, jak nadmierne spożywanie alkoholu, niedobór witaminy D czy palenie tytoniu.

choroby przytarczyc

09.11.2023

Przytarczyce to gruczoły w postaci drobnych, owalnych ziarenek. Wytwarzają parathormon, który wraz z kalcytoniną i kalcytriolem, odpowiedzialny jest za regulację gospodarki wapniowo-fosforowej. PTH pobudza również syntezę witaminy D3 w nerkach. Niedostateczne wydzielanie PTH prowadzi do niedoczynności przytarczyc. W przypadku nadmiernego wydzielania tego hormonu mówimy o nadczynności przytarczyc.

nadnercza

01.09.2023

Nadnercza są parzystymi gruczołami wydzielania wewnętrznego. Produkują hormony bez których nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wytwarzają aldesteron, adrenalinę, kortyzon, noredrenalinę oraz dehydroepiandrosteron. Ich choroby prowadzą do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitoweji i zmniejszenia odporności na infekcje.

niedoczynność tarczycy

16.07.2023

Niedoczynność tarczycy przejawia się spowolnieniem procesów metabolicznych w organizmie. Jej najczęstszą przyczyną jest choroba Hashimoto. Tą nazwa określamy przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Objawia się przyrostem masy ciała, przewlekłym zmęczeniem, wzmożoną sennością, suchą skórą, spadkiem libido, zmniejszoną potliwością czy trudnościami z koncentracją.

choroby tarczycy

22.05.2023

Tarczyca jest kluczowym elementem układu hormonalnego człowieka. Jest odpowiedzialna za wytwarzanie hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny. Hormony tarczycy kontrolują czynność większości tkanek. Gdy tarczyca wytwarza zbyt małą ilość hormonów, mówimy od niedoczynności tarczycy. Nadczynność występuję, gdy ilość wytwarzanych przez nią hormonów przewyższa zapotrzebowanie organizmu.

endokrynologia

23.03.2023

Endokrynolodzy Alicja Łuczyńska-Kołodziejczak i Roman Kołodziejczak specjalizuą się w diagnostyce i leczeniu chorób gruczołów dokrewnych, takich jak tarczyca i przytarczyce, nadnercza, przysadka mózgowa i podwzgórze, trzustka, jądra i jajniki. Pomagają pacjentom, u których występuje zaburzenia wydzielania hormonów. Mogą być spowodowane takimi czynnikami, jak uwarunkowania genetyczne, choroby nowotworowe, choroby zapalne, niedobór jodu czy przebyte urazy.

Opinie

WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.
(2 opinie) napisz opinię
S
Stanisław
Pani z rejestracji dramat.. Lekarz służbista ale wie co robi...
M
W
monika wiebik
pani w rejestracji chyba za karę tam pracuje. bardzo nie miła i opryskliwa. nie skorzystam z usług tych lekarzy.