Leczenie kanałowe – na czym polega?

Leczenie kanałowe nazywane również endodontycznym przeprowadzane jest na zębach, których miazga została nieodwracalnie uszkodzona. Tego rodzaju zabieg polega na mechanicznym i chemicznym oczyszczeniu zęba z chorobowo zniszczonych tkanek oraz wypełnieniu powstałej w ten sposób przestrzeni (pustego kanału i komory) specjalistycznym materiałem – kompozytowym lub protetycznym.

Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe zęba należy do bezbolesnych zabiegów stomatologicznych, choć może powodować u pacjenta pewien dyskomfort. Brak bólu wynika z zastosowania znieczulenia miejscowego, które umożliwia dentyście bezproblemowe przeprowadzenie dalszych etapów zabiegu. Wyłącznie w przypadku rozległych stanów zapalnych leki znieczulające mogą okazać się nieskuteczne.

Jak uśmierzyć ból zęba po leczeniu kanałowym?

Ból występujący po leczeniu kanałowym jest całkowicie normalny i zazwyczaj wynika z podrażnienia oraz regeneracji tkanek. Tego rodzaju dolegliwości mogą pojawić się u wielu pacjentów. U części osób zabieg wywołuje zaś wyłącznie lekki dyskomfort. Na uśmierzenie bólu można zastosować: leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (w formie doustnej lub żelu do stosowania miejscowego), chłodne kompresy czy płukanki ziołowe. Farmakoterapię w formie antybiotyku ustala lekarz.

Wyniki dla frazy: leczenie kanałowe - 27066 firm.