Jak wykonać masaż twarzy?

Schemat masażu twarzy nie jest zbyt skomplikowany. Zabieg należy rozpocząć od oczyszczenia cery i nałożenia kremu lub olejku. Następnie delikatnie rozgrzewamy skórę placami od żuchwy do policzków i czoła. Później okrężnymi ruchami masujemy kolejne części twarzy. W kolejnych krokach wykorzystujemy takie techniki jak np. uciskanie, stukanie czy głaskanie. Cały proces powinien trwać co najmniej 10 min.

Co daje masaż twarzy?

Bez względu na to, jakie olejki czy zestawy do masażu twarzy wybierzesz, zabieg może przynieść spektakularne efekty. Świetnie sprawdzi się jako element pielęgnacji, ale polecany jest też osobom, które skarżą się na problemy ze skórą czy mięśniami twarzy. Regularnie wykonywane masowanie może zmniejszyć poziom stresu, poprawić wygląd cery, zredukować zmarszczki czy zmniejszyć opuchliznę.

Co do masażu twarzy?

Aby wykonać zabieg, można poza palcami wykorzystać różne akcesoria i przyrządy do masażu twarzy. Część z nich będzie wymagać od masażysty doświadczenia, a inne profesjonalnych umiejętności. Wiele pacjentek decyduje się na wykonane z delikatnego włosia szczotki, wałeczek żadowy (roller), płytkę gua sha, bańkę chińską czy masażer próżniowy. Ważny jest również wybór olejku do masażu twarzy.

Wyniki dla frazy: masaż twarzy - 615 firm.