Jak założyć konto w banku?

Aby założyć konto w banku, należy się do niego udać. Wystarczy, że powiadomisz o tej chęci doradcę. Potrzebna będzie weryfikacja tożsamości, a więc przygotuj dowód tożsamości. Potem pracownik banku wypełni formularz i przekaże Ci niezbędne dokumenty. Możesz także założyć konto osobiste przez Internet. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnej aplikacji.

Jaki bank wybrać?

Decydując się na bank w Polsce, przede wszystkim kieruj się rodzajem konta. Zapytaj o koszty obsługi, a więc opłaty związane z prowadzeniem konta. Sprawdź poza tym wysokość opłat za kartę. Odkryj oferowane przez bank dodatkowe usługi. Przed skorzystaniem z pożyczki czy kredytu hipotecznego, dowiedz się, ile wynosi stopa procentowa. Zdobądź informację, jakie są warunki wcześniejszego spłacenia kredytu.

Co to jest bank?

Bank zajmuje się wykonywaniem na podstawie właściwych zezwoleń działalności gospodarczej. Sprowadza się ona do przyjmowania depozytów, dawania kredytów czy innych działań, które określają przepisy prawa. Warto w tym celu zapoznać się ze statutem banku.

Wyniki dla branży: banki - 10374 firmy.

Newsletter