Co to jest home staging?

Home staging to profesjonalna usługa, która polega na przygotowywaniu pomieszczeń do wynajmu lub sprzedaży niewielkim nakładem kosztów. Tego rodzaju aranżacja wnętrz ma przyśpieszyć zawarcie korzystnej transakcji poprzez zwiększenie atrakcyjności mieszkania lub domu. Celem jest więc wydobycie potencjału nieruchomości i wszelkich jej zalet – nie zakłada przy tym przykrywania ewentualnych usterek czy mankamentów.

Home staging – jak zacząć?

Według różnorodnych kursów home stagingu istnieje kilka najważniejszych zasad, jakimi powinniśmy się kierować, aby przygotować mieszkanie lub dom do sprzedaży. Przede wszystkim należy rozpocząć od zadbania o porządek i czystość. Warto również usunąć nadmiar przedmiotów i zwiększyć neutralność pomieszczeń. Powinniśmy zadbać również o odpowiedni zapach, oświetlenie oraz atrakcyjne wyposażenie.

Ile kosztuje home staging?

Podstawowym celem home stagingu jest uatrakcyjnienie mieszkania jak najmniejszym kosztem. Jeśli zależy nam jednak na profesjonalnej usłudze, to warto zdecydować się na home stagera. Sama konsultacja oraz propozycja zmian kosztuje zwykle od 100 do 400 zł. Natomiast cena pełnej usługi wraz ze stylizowaną sesją zdjęciową oraz wizualizacją 3d może wynieść nawet 1 tys. zł. Różnice w wycenach wynikają z metrażu lokalu oraz liczby koniecznych zmian.

Wyniki dla branży: home staging - 95 firm.