Mariusz Pieniążek Zakład Usług Kominiarskich

Czyszczenie kominów

Kominiarze
ul. Ujejskiego 24, 33-100 Tarnów małopolskie
(13 opinii) napisz opinię
Mariusz Pieniążek Zakład Usług Kominiarskich
ul. Ujejskiego 24, 33-100 Tarnów małopolskie
NIP
8721369886
Telefon
Mariusz Pieniążek Zakład Usług Kominiarskich

Informacje

Opis działalności firmy Mariusz Pieniążek Zakład Usług Kominiarskich w Tarnów
Zakład Usług Kominiarskich zlokalizowany jest w Tarnowie, na terenie województwa małopolskiego. Od 1998 roku jesteśmy obecni na rynku. Właścicielem jest Mariusz Pieniążek.
Produkty i usługi
Zajmujemy się świadczeniem usług kominiarskich. Obsługujemy Klientów z Tarnowa oraz okolicznych miejscowości takich jak Bochnia, Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Dębica i Jasło. W ofercie znaleźć można między innymi przeglądy kominiarskie, ekspertyzy kominiarskie, czyszczenie kominów, opiniowanie przewodów kominowych oraz ich udrażnianie.

Oferta:
- opiniowanie przewodów kominowych dla potrzeb gazownictwa i architektury,
- przeprowadzanie inwentaryzacji urządzeń i podłączeń kominowych wraz ze szkicami i opisem,
- opiniowanie przewodów kominowych i podłączeń w budynkach nowych budowanych, jak i istniejących,
- sprawdzanie przydatności eksploatacyjnej przewodów po kapitalnych remontach i obiektów nowo wybudowanych.

Ponadto do naszych zadań należy uporządkowywanie podłączeń do przewodów kominowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, udrażnianie przewodów kominowych, usuwanie stwierdzonych usterek według zaleceń pokontrolnych, montaż nasad kominowych oraz zabezpieczanie wylotów przewodów kominowych przed ptakami.

Specjalnie dla Państwa proponujemy szczegółowe badania przewodów kominowych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, a także prace pokrewno-kominiarskie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty. Nasza siedziba znajduje się w Tarnowie.
Zasięg działania
Firma Mariusz Pieniążek Zakład Usług Kominiarskich z lokalizacji: Tarnów świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
małopolskie, podkarpackie

Aktualności

monitorowanie przewodów

17.01.2024

Nowoczesne technologie cyfrowe umożliwiają kominiarzom szybkie badanie ciągów spalinowych, dymowych oraz wentylacyjnych nawet w trudno dostępnych miejscach. Kamery inspekcyjne wyposażone często w funkcję nagrywania są niezastąpionymi narzędziami podczas wykrywania ewentualnych uszczelek, spawów, a także pęknięć. Większość modeli producenci wyposażyli w duże wyświetlacze LCD, które wykluczają potrzebę dodatkowego podłączania urządzenia do telefonu lub komputera.

zabezpieczenia przeciw ptakom

23.11.2023

Aby chronić własne zdrowie, a także dbać o bezpieczeństwo środowiska naturalnego i zwierząt, warto jest zamontować specjalne siatki ochronne, albo nasady kominowe, które skutecznie uniemożliwią ptakom zakładanie gniazd w wylocie przewodu. Gniazdujące ptaki mogą przyczynić się do niedrożności komina, dlatego jeszcze przed sezonem lęgowym warto zlecić naszej firmie wykonanie solidnych zabezpieczeń dachowych.

naprawa kominów

23.09.2023

Nieszczelny komin to poważne zagrożenie dla wszystkich osób przebywających w budynku. Jeżeli awaria obejmie przewody dymowe, wtedy może nawet dojść do przedstawiania się sadzy oraz iskier, a także do pożaru lub zatrucia się spalinami. Nie wolno więc zaniedbywać żadnych problemów technicznych związanych z eksploatacją urządzeń grzewczych. W razie jakichkolwiek awarii zapraszamy do kontaktu.

montaż nasad kominowych

30.07.2023

Nasady, które montuje nasza firma, zakłada się na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, po to, aby zabezpieczyć przewód przed dostawaniem się jego wnętrza zanieczyszczeń, które mogłyby zaburzyć proces ciągu zwrotnego. Te elementy wykończeniowe najczęściej są produkowane z blachy ocynkowanej, która jest odporna na kontakt z wilgocią oraz zjawisko korozji.

uszczelnianie komina

29.05.2023

Metod na uszczelnienie komina jest wiele i przede wszystkim zależą one głównie od stopnia zniszczenia przewodu. Przykładowe sposoby na usunięcie awarii to: szlamowanie komina za pomocą masy i zapraw, frezowanie przewodu i mechaniczne zwiększanie jego średnicy, montaż płaskiej blachy miedzianej lub tytanowo-cynkowej, albo instalacja nowego wkładu kominowego. Na jaką metodą się zdecydować? Chętnie przeprowadzimy kontrolę przewodu i na jej podstawie dobierzemy najskuteczniejszy sposób.

odbiór kominiarski

23.03.2023

Osoby, które właśnie ukończyły budowę wymarzonego domu, lokalu usługowego lub biura muszą zlecić sporządzenie protokółu odbioru użytkowania przewodów kominowych. Najczęściej taki dokument sporządza dyplomowany mistrz kominiarski, który sprawdza stan techniczny przewodów kominowych oraz ich drożność. W tym celu kontroluje, materiały użyte do ich budowy, a także, czy posiadają one aktualne atesty. To zadanie można zlecić właśnie naszej firmie.

usługi kominiarskie

17.01.2023

Dlaczego regularne usuwanie sadzy z komina jest takie ważne? Między innymi dlatego, że jej obecność w przewodzie negatywnie wpływa na sprawność urządzenia grzewczego, które zaczyna zużywać więcej paliwa, a co za tym idzie, generuje większe koszty. Co gorsza, nadmiar sadzy grozi wybuchem i jest zagrożeniem dla całego budynku. Sadza hamuje też prawidłowy ciąg kominowy i doprowadza do cofania się dymu, a więc może być przyczyną zaczadzenia się spalinami przez mieszkańców.

czyszczenie komina z sadzy

29.11.2022

Sadza powstaje podczas spalania paliw stałych, do których należy na przykład węgiel oraz drewno. Jej nadmierna ilość w przewodzie kominowym może być sygnałem dla domowników, że być może korzystają z niedostatecznie wysuszonego materiału opałowego, albo, że urządzenie grzewcze ma ograniczony dopływ powietrza. Takie sytuacje powinny być bezwzględnie skontrolowane przez kominiarza, który oceni stan przewodu kominowego, a przy tym usunie sadzę stanowiącą zagrożenie dla życia i zdrowia domowników.

przegląd komina

30.09.2022

Zgodnie z przepisami prawnymi (art. 62 ust. 1 pkt Prawo Budowlane z dnia 7.07.1994) każdy właściciel, a także zarządca budynku co najmniej raz do roku musi poddać kontroli technicznej przewody kominowe dymowe, spalinowe oraz wentylacyjne, a także instalacje gazowe. Właśnie te usługi można zlecić naszej firmie, która w bardzo szczegółowy sposób zweryfikuje stan wymienionych elementów obiektu i sporządzi protokół będący potwierdzeniem realizacji zadania.

Opinie

WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.
(13 opinii) napisz opinię
K
Krihu844
Polecam tych fachowców. Obsługa na wysokim poziomie. Do tego naprawdę przystępne ceny.
C
Choqiha
Na pewno do nich wrócimy, ponieważ są niezwykle dokładni i mają super ceny.
F
Fuqix
Profesjonaliści w każdym calu. Ekspresowe czyszczenie i sprawdzanie przewodów kominowych.
A
Abira
Zawsze jestem zadowolony z ich obsługi. Konserwacja przewód kominowych na wysokim poziomie.
M
Martusia328
Znam ten zakład od lat i szczerze polecam. Nie ma lepszej firmy kominiarskiej.
S
Sydymajapl
Skorzystałem z ich oferty i teraz mam Świetnie wyczyszczone kominy. Polecam.
E
Elivli
Szeroki wachlarz usług kominiarskich. Sprawnie i dokładnie realizują wszystkie prace.
T
Tadzio_7643
Od wielu lat korzystam z ich usług i nigdy mnie nie zawiedli. Wszyscy moi znajomi także proszą ich o pomoc w razie potrzeby.
D
Dawidek915
Polecam ten zakład. To prawdziwi kominiarze z wieloletnim doświadczeniem. Ze wszystkim uwinęli się nawet szybciej niż się spodziewałem.
B
Brzoza844
Profesjonalny zakład kominiarski. Sprawnie zrealizowali wszystkie zlecone prace. Warto było skorzystać z ich oferty.
E
Ela
Nie mama najmniejszych zastrzeżeń. Czyszczenie komina nie może być już lepsze
M
F
Małgorzata F.
Pan zrobił mi odbiór kominów szybko i sprawnie i chyba najtaniej w Tarnowie.
N
nieznany
Dobry fachman . Wszystko sprawnie i szybko załatwione.