EKOID Geologia i Ochrona Środowiska

Kompleksowe usługi z zakresu geologii oraz ochrony środowiska

Geolodzy i geofizycy
ul. gen. Le Ronda 76, 40-302 Katowice śląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Strona www
Telefon
Dodatkowe dane kontaktowe
507020165
322552823
iwona@ekoid.pl
515165251
507020165
Adres korespondencyjny
Katowice 40-203 ul. Roździeńskiego 188
Może cię zainteresować
EKOID Geologia i Ochrona Środowiska

Informacje

Opis działalności
Siedziba firmy EKOID znajduje się w Katowicach, w województwie śląskim. Na rynku działamy już ponad 20 lat, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.
Produkty i usługi
Oferta firmy EKOID skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Obsługujemy nawet duże zakłady przemysłowe. Zajmujemy się przede wszystkim ochroną środowiska. W tym zakresie wykonujemy prace, takie jak naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska, badania monitoringowe, badania zanieczyszczenia ziemi i gleby. Nasza oferta obejmuje również raporty o oddziaływaniu przedsięwzięć na środowisko, projekty remediacji gruntów i dokumentacje z badań wstępnych stanu gleby i ziemi.

Ponadto wykonujemy przeglądy ekologiczne, opracowania ekofizjograficzne i operaty wodno-prawne oraz operaty ochrony powietrza. Usługi firmy EKOID w zakresie ochrony środowiska to inwentaryzacje zieleni, prognozy oddziaływania na środowisko oraz pomiary i analizy akustyczne. Zatrudniamy doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmą się programami gospodarki odpadami, raportami bezpieczeństwa i programami zapobiegania awariom. Mamy doświadczenie również w gospodarce wodno-ściekowej i rekultywacji terenów zdegradowanych. Ponadto wydajemy pozwolenia na emisję gazów i pyłów, a także wykonujemy sprawozdania bazowe do pozwoleń zintegrowanych.

W zakresie geologii zajmujemy się opiniami geotechnicznymi, dokumentacjami geotechnicznymi i projektami geotechnicznymi. Nasza bogata oferta obejmuje sondowania statyczne i dynamiczne, a także wiercenia, w tym wiercenia geotechniczne i hydrogeologiczne.

W razie potrzeby wykonujemy pomiary rezystywności i zagęszczenia gruntu, przeprowadzamy odbiory geotechniczne i hydrogeologiczne. Świadczone przez nas usługi w zakresie geologii obejmują też dokumentacje geologiczne zgodnie z Ustawą Prawo Geologiczne i Górnicze, np. dokumentacje zasobowe złóż czy ujęć.

Uzupełnienie oferty to usługi w zakresie geofizyki, w tym poszukiwania pustek poeksploatacyjnych, poszukiwania nieciągłości i identyfikacja osuwisk. W ofercie firmy EKOID znajdą Państwo też badania wspomagające dla oceny warunków geotechnicznych, tj. poszukiwania starych fundamentów.
Marki i specjalizacje
Współpracujemy z: Terplan, ZGW Bolesław, Koksownia Przyjaźń Sp. z o.o., TANQUID Radzionków, JSW S.A. Jastrzębie- Zdrój, Huta ZABRZE S.A., P.A.NOVA Gliwice.
Certyfikaty
Swoją działalność prowadzimy w oparciu o następujące uprawnienia: uprawnienia hydrogeologiczne, uprawnienia poszukiwawczo-rozpoznawcze, uprawnienia wiertnicze, uprawnienia geologiczno-inżynierskie, uprawnienia do kierowania robotami geologicznymi.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
małopolskie, opolskie, śląskie

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe

SL,
SPT,