Centrum Terapii Logopedycznej Logopeda mgr Katarzyna Flak

Terapia uwagi i lateralizacji słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa

Logopedzi
ul. Krańcowa 5, 64-000 Kościan wielkopolskie
(3 opinie) napisz opinię
Centrum Terapii Logopedycznej Logopeda mgr Katarzyna Flak

Informacje

Opis działalności
Nazywam się Katarzyna Flak. Jestem doświadczonym logopedą. Świadczę usługi z zakresu diagnozy i terapii: wad wymowy, opóźnionego rozwoju mowy, jąkania, rozszczepów podniebienia, afazji, autyzmu. Od listopada 2013r. w Centrum Terapii Logopedycznej w Kościanie przeprowadzam również Terapię uwagi i lateralizacji słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa (posiadam Certyfikaty).
Produkty i usługi
W moim gabinecie stosuję m.in. terapię uwagi i lateralizacji słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa, która znana jest również jako "trening uwagi słuchowej", "stymulacja słuchowa” lub „trening audio-psycho-lingwistyczny”. Główny cel metody to poprawa funkcji słuchowej na poziomie neurologicznym, a co za tym idzie poprawa koncentracji, jakości uczenia się, poprawy zdolności językowych, komunikacyjnych, relacji społecznych, czy kreatywności.

Skuteczność metody potwierdzono w terapii u dzieci z zaburzeniami uwagi, komunikacji, koncentracji, czy dysleksji. Daje ona również zadowalające efekty u dzieci ze spektrum autyzmu i z problemami koordynacji sensomotorycznej. U osób dorosłych sprawdza się w leczeniu depresji, wspomaga terapię afazji, stwardnienia rozsianego, szumów usznych. Metoda Tomatisa ułatwia asymilację i integrację języków obcych oraz kształcenie i udoskonalanie umiejętności komunikacyjnych. Jest także terapią wspierającą dla osób, dla których głos i słuch są narzędziem pracy: muzyków, śpiewaków, aktorów.

Metoda Tomatisa poprawia również samoocenę, motywację i samopoczucie. Pozwala usprawnić zdolności efektywnego i zorganizowanego słuchania bowiem ćwiczenia stymulują centralny system nerwowy- w szczególności te ośrodki kory mózgowej, które odpowiadają za sprawne funkcjonowanie naszego organizmu. Dzięki usprawnieniu uwagi słuchowej następuje zwiększona wydajność recepcyjna mózgu i lepsza percepcja bodźców zewnętrznych.

Trening uwagi słuchowej polega na słuchaniu dźwięków o określonej częstotliwości poprzez urządzenie, które jest modelem ucha ludzkiego. Składa się z kilku faz. Niezbędnym elementem treningu, zwłaszcza w przypadku dzieci z autyzmem, jest zastosowanie nagranego głosu mamy.

Metoda znacznie pomaga w poprawie takich umiejętności, jak:
- komunikacja,
- koncentracja,
- rozumienie tekstu czytanego,
- jakość wypowiedzi/mowy,
- pamięć,
- ortografia.
Jako doświadczony logopeda posiadam certyfikaty potwierdzające moje kwalifikacje.

Zapraszam do mojego gabinetu.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

(3 opinie) napisz opinię
S
U
Sandra Urbańska
Polecam Panią Kasię z całego serca. Chodzimy z synem od ponad roku. Syn zrobił niesamowite postępy. Na początku mówił pojedyncze wyrazy a teraz mówi całymi zdaniami. Pani Kasia jest miła, sympatyczna, ma super podejście do dziecka i co najważniejsze jest bardzo kompetentną osobą.
W
A
Weronika Andrzejewska
Do pani Kasi jeździmy już 7 lat z córką ze spektrum autyzmu i 3-ci rok z synem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy. Pani Kasia ma wsxystko, co potrzebne do pracy z dziećmi : wiedzę, doświadczenie, empatie, cierpliwość, spokój, wyrozumiałość, łagodną stanowczosc... Dla rodziców zawsze ma czas, żeby omówić problemy, wątpliwości. Polecam w 100%
A
S
Alicja Szczepanik
Znakomity logopeda z wieloletnim doświadczeniem i terapią idealnie dopasowaną do pacjenta. Bardzo pomogła synowi w rozwoju mowy. Polecam!!!