Transformator toroidalny to rodzaj transformatora elektromagnetycznego, który dzięki swojej budowie i właściwościom pozwala na osiągnięcie wyższej sprawności oraz mniejszych strat mocy, co przekłada się na lepsze parametry i mniejsze zużycie energii elektrycznej. W Polsce jednym z producentów takich urządzeń jest firma Page z Myślachowic, która oferuje szeroką gamę produktów spełniających wymagania klientów z różnych branż.

Transformatory toroidalne od Page – różnorodność zastosowań

Firma Page projektuje i produkuje transformatory toroidalne, które mogą być stosowane w wielu obszarach. Wśród nich warto wymienić transformatory sieciowe, które zapewniają stabilne zasilanie urządzeń elektronicznych oraz odpowiednie napięcie wejściowe i wyjściowe. Szerokie zastosowanie tego typu transformatorów znajduje się zarówno w agd, rtv, jak i w systemach automatyzacji budynków czy inteligentnego oświetlenia.

Transformatory pracujące w systemach automatyki i pomiarów elektrycznych — te z kolei wykorzystywane są głównie w układach sterowania i regulacji procesów przemysłowych, gdzie wymagane jest precyzyjne kontrolowanie przebiegu przekształceń elektromagnetycznych. Kolejnymi są transformatory pracujące w urządzeniach elektroakustycznych — pomagają w przetwarzaniu sygnałów dźwiękowych na potrzeby systemów nagłośnienia, nagrywania czy odtwarzania muzyki.

Transformatory specjalne wykonane o parametrach podyktowanych przez zamawiającego — firmie Page zależy na tym, aby dostarczyć klientom produkty idealnie dopasowane do ich potrzeb. Dlatego oferuje możliwość zamówienia transformatorów toroidalnych o niestandardowych parametrach, takich jak np. moc, napięcie czy ilość uzwojeń.

Możliwości techniczne transformatorów toroidalnych

Transformatory toroidalne produkowane przez Page wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz precyzją. Firma korzysta z drutów o średnicy od 0,08 do 4,0 mm, co pozwala na tworzenie wyrobów różniących się swoimi właściwościami i zastosowaniami. Ponadto, gotowe transformatory toroidalne mają możliwość wykonywania o różnych rozmiarach:

  • ID (wewnętrzna średnica) od 16 mm,

  • OD (zewnętrzna średnica) do 500 mm,

  • H (wysokość) do 150 mm.

Dzięki temu możliwe jest dostosowanie produktów do wymagań klienta oraz zastosowanie transformatorów toroidalnych w różnych urządzeniach elektronicznych czy elektroakustycznych.

Podsumowując, transformatory toroidalne są coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu oraz innych sektorach gospodarki ze względu na swoje zalety, takie jak sprawność energetyczna czy minimalizacja strat mocy. Firma Page jako polski producent tych urządzeń oferuje szeroką gamę produktów, które można wykorzystać w wielu zastosowaniach.