Zakres prac realizowanych w ramach przygotowania instalacji wodno-kanalizacyjnej

Instalacja wodno-kanalizacyjna składa się z wielu elementów, które pozwalają doprowadzić wodę do obiektu użytkowego, ale też odprowadzić ścieki. Jak ją wykonać?

Czym jest geodezja inżynieryjno-przemysłowa?

Geodezja inżynieryjno-przemysłowa, dotyczyć może między innymi pomiarów oraz obliczeń mas ziemnych na sprzedaż, czy potrzebnych do realizacji danych inwestycji.

Budowa domu do stanu surowego

Budowa domu jednorodzinnego do stanu surowego, to popularne rozwiązanie inwestycyjne w Polsce. Oferuje je między innymi firma CEW-POL.

Jak układa się panele podłogowe?

Do montażu paneli podłogowych niezbędne są odpowiednie narzędzia, takie jak np. poziomica i wyrzynarka. Samo układanie paneli nie sprawia większych problemów.

Cechy i rodzaje posadzek przemysłowych

Na rynku dostępne są posadzki przemysłowe betonowe oraz żywiczne. Tego rodzaju posadzi cechują się m.in. dużą wytrzymałością i odpornością na różne czynniki.

Wykrywanie nieszczelności dachu – dlaczego warto skontrolować pokrycie?

Przeciekający dach lub wysokie koszty ogrzewania to problemy, które można wyeliminować dzięki bezinwazyjnemu wykrywaniu nieszczelności w pokryciu i ścianach.

Przygotowanie domu do stanu surowego – co obejmuje?

Osiągnięcie tzw. stanu surowego przy budowie domu to konieczność wykonania szeregu prac. To przede wszystkim murowanie ścian nośnych czy kominów, ale nie tylko.

Bramy garażowe Krispol – co proponuje sprawdzony producent?

Przy wyborze bramy garażowej warto zdecydować się na konsultacje z partnerem handlowym renomowanego producenta. Pomoże on m.in. przy personalizacji bramy.

Koparkoładowarka – niezbędna maszyna na każdej budowie

Koparkoładowarka to jedno z najpopularniejszych maszyn, niezbędnych na każdej budowie podczas wykonywania prac ziemnych, np. wykopu fundamentów.

Kret, czyli przedstawiciel technologii bezwykopowej

Kret to maszyna używana do wykonywania bezwykopowych instalacji, np. gazowych, energetycznych czy telekomunikacyjnych, bez naruszania dróg czy chodników

Usługi dźwigowe i wynajem dźwigów

Podczas wynajmowania dźwigów powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na stan techniczny maszyny. Cena usługi wynajmu nie jest w tym wypadku najważniejsza.

Układanie kostki brukowej krok po kroku

Układanie kostki brukowej składa się z kilku kroków. Konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, ułożenie kostki, zafugowanie jej i ubicie po ułożeniu.