Artykuły z kategorii budownictwo

Charakterystyka szamb betonowych

2020-11-27
Wśród wielu powszechnych rozwiązań, które mogą bezpiecznie odprowadzać ścieki z budynków, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem są szamba.

Jakie są rodzaje bram? Na jaką warto się zdecydować?

2020-11-27
Na rynku istnieje kilka rodzajów bram, o czym należy pomyśleć już na etapie projektu garażu. Większość z nich może być wyposażona w urządzenia automatyki.

Izolacja pianką poliuretanową – co to jest piana PUR?

2020-11-27
Pianka poliuretanowa jest idealna do izolacji poddaszy i innych wąskich powierzchni. Służy między innymi do uszczelniania obiektów przemysłowych.

Kiedy przeprowadza się rozgraniczenie nieruchomości?

2020-11-26
To proces, który polega na wyznaczaniu granicy, punktów i linii granicznych, utrwaleniu granic na gruncie oraz stosownej dokumentacji.

Domy kanadyjskie – budownictwo przyszłości

2020-11-25
Domy kanadyjskie, czyli szkieletowe mają liczne zalety, takie jak czas budowy czy cena. Poznaj lepiej te ekologiczne i energooszczędne domy mieszkalne.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup rynien stalowych?

2020-11-24
Rynny stalowe charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i atrakcyjną ceną. Szukasz dobrego montażysty? Sprawdź ofertę przygotowaną przez firmę Dach Boho!

Izolacja akustyczna kanałów wentylacyjnych – dlaczego jest tak ważna?

2020-11-23
Przez kanały wentylacyjne rozprzestrzenia się hałas, który utrudnia pracownikom koncentrację na wykonywaniu obowiązków zawodowych. Jak temu zapobiec?

Na czym polega hydroizolacja dachu płaskiego membraną PCV?

2020-11-23
Izolacja membraną z tworzywa PCV to sposób na zatrzymanie wilgoci. Dowiedz się, na czym polega taka usługa i jakie właściwości ma membrana hydroizolacyjna PCV.

Różnice między płytą gipsowo-kartonową a tynkiem

2020-11-20
Jakie są różnice techniczne między płytą karton-gipsową a tynkiem? Która metoda jest obecnie popularniejsza – tynkowanie czy aplikacja płyt gipsowych?

Jak zapobiegać hałasowi emitowanemu przez maszyny przemysłowe?

2020-11-20
Ochrona pracowników przed nadmiernym hałasem na hali jest wymogiem przepisów BHP. W artykule wskazujemy, jakie są sposoby wygłuszania maszyn przemysłowych.