Artykuły z kategorii finanse i ubezpieczenia

Jakie podatki musi płacić przedsiębiorca?

2021-01-18
Płacenie podatku dochodowego jest obowiązkiem zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Przedsiębiorcy są dodatkowo zobowiązani do kilku innych podatków.

Czym jest tzw. karta podatkowa?

2021-01-17
Karta podatkowa ma pewne ograniczenia. Nie każdy przedsiębiorca może rozliczać podatek dochodowy w jej ramach. Sprawdź, czy na pewno jesteś do niej uprawniony.

Zakup maszyny do firmy bez gotówki? To możliwe!

2021-01-17
Chcesz poprawić wydajność pracy na hali produkcyjnej? Zainwestuj w nowe obrabiarki laserowe. Myślisz, że cię na to nie stać? Pamiętaj o możliwości leasingu.

Przygotuj finanse na zagraniczny wyjazd w kantorze WIEK

2021-01-15
Kupno obcej waluty to podstawa przy zagranicznej podróży. Warto zrobić to jeszcze przed wyjazdem w kantorze WIEK. Z artykułu dowiesz się więcej o jego usługach.

Najlepszy kredyt hipoteczny, czyli jaki?

2020-12-20
Kredyt hipoteczny to duże obciążenie finansowe, które trzeba spłacać przez wiele lat. Zobacz, jak znaleźć kredyt hipoteczny, który okaże się najkorzystniejszy.

Kiedy warto powierzyć księgowość biuru rachunkowemu?

2020-12-20
Prowadzenie księgowości przez biura rachunkowe jest aktualnie bardzo popularne. Sprawdź, z jakiego powodu przedsiębiorcy coraz chętniej się na to decydują.

Jakie korzyści niesie ze sobą zakup ubezpieczenia turystycznego?

2020-12-13
Wybierając się w podróż po Polsce lub za granicę, warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne. Sprawdźmy, jakie korzyści wiążą się z tego typu polisami.

Czy ubezpieczenie domu w trakcie budowy ma sens?

2020-12-08
Budując dom, czy też remontując budynek zastanawiamy się, czy nie lepiej będzie ubezpieczyć inwestycję na czas budowy. Czy ubezpieczenie to jest konieczne?

Rozliczenie podatku z Niemiec – o czym musisz wiedzieć?

2020-12-07
Jeśli pracowałeś lub pobierałeś świadczenia finansowe na terenie Niemiec, musisz rozliczać się z właściwym Urzędem Finansowym. Sprawdź, jak to zrobić.

Kredyt na mieszkanie - jak wziąć?

2020-12-04
Masz dość wynajmu i chcesz coś swojego? Pracujesz na umowę o pracę na czas nieokreślony i w końcu czujesz, że to czas na kredyt? Zrób to wszystko z głową.