Artykuły z kategorii rolnictwo i lesnictwo

Kiedy niezbędne jest przeprowadzenie wycinki drzew?

2020-08-19
Wycinka drzewa to inaczej jego usunięcie. Prace w tym zakresie są konieczne np. w momencie, gdy roślina stanowi zagrożenie. Sprawdź, kiedy tak się dzieje.

Borowik szlachetny. Gdzie znaleźć prawdziwki i dlaczego warto je jeść?

2020-08-18
Borowik szlachetny, inaczej prawdziwek to jeden z najsmaczniejszych grzybów. Gdzie i kiedy można znaleźć prawdziwki? Jakie mają składniki odżywcze? Sprawdź!

Na jakie byliny warto się zdecydować, gdy chcemy mieć ozdobne kwiaty w ogrodzie?

2020-08-13
Byliny to ozdobne rośliny, które można sadzić w ogrodzie. W zależności od wybranych gatunków można udekorować nimi ogród na wiosnę, latem lub jesienią.

Jakie nawozy mineralne są dostępne na rynku?

2020-08-10
Wśród nawozów mineralnych znajdziemy m.in. preparaty określane jako NPK, które zawierają azot, fosfor i potas. Poza tym popularne są nawozy jednoskładnikowe.

Kiedy warto wybrać się na grzybobranie? Mini przewodnik dla początkujących

2020-08-05
Planujesz wypad na grzybobranie, ale nie wiesz, kiedy znajdziesz swój ulubiony gatunek? Sprawdź, gdzie i kiedy występują najpopularniejsze grzyby w Polsce.

Udane grzybobranie - jak prawidłowo zbierać grzyby?

2020-08-05
Masz ochotę wybrać się na grzyby? Wiesz, że nie powinno nosić się grzybów w plastikowej reklamówce? Poznaj inne praktyczne wskazówki na okres grzybobrania!

Oryginalne części zamienne do maszyn rolniczych i budowlanych – poznaj ich zalety

2020-08-04
Części zamienne do maszyn rolniczych oraz budowlanych – oryginalne czy tańsze zamienniki? Zobacz co wybrać i dlaczego jest to tak ważne. Dowiedz się więcej.

Kompaktowe brony talerzowe - charakterystyka

2020-07-31
Obecnie kompaktowe brony talerzowe zyskały na popularności. To wszystko dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na energię, wysokiej wydajności i dobrą jakością gleby.

Dlaczego ciągniki rolnicze się psują – najpopularniejsze przyczyny

2020-07-30
Czasami, aby naprawić ciągnik, wystarczy wymienić jedną część, ale trzeba wiedzieć, kiedy jest to możliwe. Sprawdź, co może powodować awarię i jak jej uniknąć.

Od czego zależy jakość suszonych grzybów?

2020-07-29
Suszenie grzybów to praktyka znana od lat, praktykowana w wielu domach. Jednak nie każdy wie, dlaczego nie każde suszone owoce i grzyby są równie smaczne?