Artykuły z kategorii nauka

Z czego wynikają trudności gry na skrzypcach i dlaczego warto ćwiczyć grę na tym instrumencie?

2021-01-29
Osoby rozpoczynające naukę gry na skrzypcach muszą liczyć się z tym, że instrument jest niewygodny. Sprawdź, jakie są inne trudności gry na tym instrumencie.

Prawo jazdy – jak się przygotować, żeby zdać?

2021-01-22
Zdanie prawa jazdy za pierwszym razem jest trudne, ale nie niemożliwe! Warto wiedzieć, jak przygotować się do egzaminu prawa jazdy, aby uzyskać wynik pozytywny.

Jak nauczyć się grać w szachy?

2021-01-07
Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z szachami, ale nie wiesz od czego zacząć? Poznaj, nasz krótki poradnik, który pokaże Ci, jak szybko wejść w szachowy świat.

Zastosowanie białych tablic suchościeralnych

2021-01-06
Jakie są praktyczne zastosowania tablic suchościeralnych? Czy białe tablice suchościeralne mogą być wykorzystywane wyłącznie w szkołach? Z czego są zbudowane?

Tłumaczenia uwierzytelnione i zwykłe z języka ukraińskiego.

2021-01-06
Tłumaczenie wymaga rozumienia tekstu i wyrażania jego treści w języku, na który ma być przełożony. Niektóre dokumenty wymagają znajomości języka technicznego.

Metody aktywizujące, które warto wprowadzić do zajęć z matematyki w podstawówce

2020-12-26
Zajęcia z matematyki w podstawówce nierzadko przysparzają uczniom nie lada problemów. Z tego względu, warto będzie przyjrzeć się metodom aktywizującym.

Szkoła prywatna, państwowa czy może szkoła katolicka – na co się zdecydować?

2020-12-23
Wybór szkoły dla dziecka to decyzja, która będzie miała wpływ na cały jego proces edukacyjny. Do wyboru są różne rodzaje szkół podstawowych. Którą wybrać?

Ochrona przeciwpożarowa w firmie – systemy przeciwpożarowe i szkolenia ppoż?

2020-12-22
Każdy pracodawca musi zapewnić odpowiednie warunki pracy zatrudnianym przez firmę pracownikom zarówno jeśli chodzi o warunki BHP, jak i ochrony przed ogniem.

Polecane publikacje z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej

2020-12-19
Publikacje z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej obejmują nie tylko przestępczość nieletnich. Dowiedz się, czego jeszcze dotyczą i jakie pozycje polecamy!

Nowoczesne metody nauczania dzieci i dorosłych

2020-12-16
Nauka języka obcego online jest wygodną formą opanowania języka. Lekcje prowadzone są na żywo, z wykwalifikowanymi lektorami polskimi, jak i native-speakers.