Artykuły z kategorii nauka

Jak dobrze przygotować się do egzaminu na prawo jazdy kat. B?

2020-11-12
Prawo jazdy obecnie staje się niezbędne w wielu dziedzinach życia. Jego uzyskanie nie musi być trudne. Podpowiadamy, jak skutecznie przygotować się do egzaminu.

Powstanie Listopadowe. Co powinieneś wiedzieć?

2020-11-09
Powstanie Listopadowe było niezwykle ważnym, chociaż niestety tragicznym w skutkach wydarzeniem w dziejach Polski. Poznaj najważniejsze fakty, które go dotyczą.

5 najczęściej popełnianych błędów językowych – czy je znasz?

2020-10-27
Błędy językowe są nie do uniknięcia w codziennym użytku, ale dobrze mieć ich świadomość. Wiedziałeś, że 5 tych konstrukcji jest w rzeczywistości niepoprawnych?

Jak stworzyć własny pałac pamięci? 4 proste kroki, dzięki którym zapamiętasz wszystko

2020-10-23
Zapamiętanie niektórych informacji wydaje się tak skomplikowane, że niemal niemożliwe. W takich momentach warto użyć pałacu pamięci - znanej mnemotechniki.

Czy warto podejmować leczenie ortodontyczne w wieku dorosłym?

2020-10-22
Aparaty ortodontyczne jeszcze do niedawna kojarzone były głównie z dziećmi i młodzieżą. Dziś coraz częściej noszą je dorośli. Czy terapia w tym wieku ma sens?

Na naukę nigdy nie jest za późno, czyli kilka słów o kursach językowych dla seniorów

2020-10-20
Podeszły wiek nie jest żadną przeszkodą co do tego, by podjąć się nauki języka obcego. Coraz więcej seniorów decyduje się na rozpoczęcie kursu językowego.

Najskuteczniejsze techniki zapamiętywania. Jak uczyć się efektywnie?

2020-10-15
Czasami musimy przyswoić informacje tak liczne, że ich zapamiętanie wydaje się niemożliwe. Wówczas warto sięgnąć po techniki zapamiętywania - mnemotechniki.

Jak oduczyć psa atakowania innych psów na spacerze?

2020-10-13
Niechęć naszego pupila wobec innych psów na spacerach może być prawdziwym utrapieniem. Jakie mogą być tego powody i jak sobie z tym radzić? Sprawdź w artykule.

Jak zdobyć uprawnienia ADR?

2020-10-09
Transportem substancji niebezpiecznych nie może zajmować się kierowca bez uprawnień. Konieczne jest odbycie specjalnego kursu. Jak on wygląda? Sprawdź!

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego przez Skype ‘a?

2020-10-09
Dobra znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi w naszym życiu. Niestety poziom nauczania tego języka w szkołach nie jest wysoki. Jak się uczyć online?