Artykuły z kategorii dzieci

Jak zaaranżować poduszki w pokoju dziecięcym?

2020-06-03
Dziecięcy pokój bardzo często odwzorowuje w wystroju beztroskę oraz bujną wyobraźnię. Wszystko za sprawą ciekawych dodatków, a w tym między innymi poduszek.

Artroskopia kolana – kiedy wykonać ją u dziecka?

2020-05-27
Dzieci w wieku szkolnym są silnie narażone na urazy stawu kolanowego. Jedną ze stosowanych metod leczenia jest artroskopia kolana. Dowiedz się, na czym polega.

Dlaczego warto grać w szachy?

2020-05-26
Dlaczego warto nauczyć się grać w szachy? Co daje nam regularne rozgrywanie partii? Jaki wpływ królewska gra ma na rozwój dziecka. I jaki zestaw szachów kupić?

Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera?

2020-05-22
Wychowanie dziecka z zespołem Aspergera stawia wiele wyzwań przed rodzicami. W ich pokonaniu, a także opiece pomaga wiele instytucji charytatywnych i fundacji.

Czym muszą wyróżniać się tkaniny dla dzieci?

2020-05-15
Przy zakupie pościeli, kołder, poduszek dla dzieci, należy sprawdzać ich jakość. Warto wybierać tkaniny naturalne bawełniane. O tym więcej pod linkiem.

Miniaturyzacja aparatów słuchowych

2020-05-12
Aparaty słuchowe są nie tylko coraz wydajniejsze i lepsze jakościowo, ale i coraz mniejsze. Przykładem jest urządzenie WIDEX PASSION. O nim więcej pod linkiem.

Terapia jąkania – jakie metody pomogą w leczeniu niepłynnej mowy?

2020-05-11
Skuteczna terapia jąkanie jest możliwa! Dlatego warto zgłosić się do dobrego specjalisty od zaburzeń mowy i podjąć się zajęć z terapii mówienia.

W jakich sytuacjach sąd nie zgodzi się na rozwód?

2020-05-11
Przeszkody rozwodowe stanowią poważne trudności w zakończeniu związku małżeńskiego. Co się do nich zalicza? Kiedy sąd nie zgodzi się na orzeczenie rozwodu?

Jak wybrać pierwszy telefon dla dziecka?

2020-05-07
Telefon jest potrzebny nastolatkowi tak samo jak dorosłemu. Taki zakup musi być jednak dobrze przemyślany. Dowiedz się, kiedy i jaki telefon warto wybrać.

Co zrobić, gdy były partner nie chce płacić alimentów na dziecko?

2020-05-07
Zdarza się, że rodzic nieuczestniczący bezpośrednio w wychowaniu dziecka, uchyla się od płacenia alimentów. Wówczas możemy podjąć próby wyegzekwowania długu.