Zmiana opon – kiedy zmieniać i o czym pamiętać podczas wymiany

Wymiana opon wydaje się być dość prostą czynnością, jednakże potrzeba do tego specjalnego sprzętu. Poza tym należy sprawdzić m.in. wyważenie kół i ciśnienie.

Jak wygląda regeneracja wtryskiwaczy?

Kłopoty z wtryskiwaczem są bardzo kosztowne. W związku z droga wymianą tych elementów, wiele osób decyduje się na tańszy zabieg, jakim jest regeneracja.

Montażownice do opon – jak je kupić?

Montażownice są jednym z najważniejszych urządzeń znajdujących się w serwisach wulkanizacyjnych. Zanim kupimy taki sprzęt warto spojrzeć na jego opcje.

Transport specjalistyczny – czym jest i co w ten sposób przewozimy?

Transport specjalistyczny dotyczy przewożenia niektórych grup produktów w taki sposób, że jego zasady i warunki odbiegają od standardowych norm transportowych.

Wymiana płynu hamulcowego – kiedy ją przeprowadzić i jak przebiega?

Wymiana płynów eksploatacyjnych, w tym płynu hamulcowego jest bardzo ważna dla sprawności samochodu. Płyn należy wymienić regularnie, zazwyczaj co 2 lata.

W jakich sytuacjach przydaje się usługa kasacji pojazdów?

W przypadku kasacji pojazdów warto postawić na specjalistyczny zakład, który będzie w stanie w sposób profesjonalny pozbyć się wraku. Kiedy jest to konieczne?

Transport chłodniczy – specyfika i bezpieczeństwo

Transport chłodniczy przeznaczony jest do przewozu produktów wymagających szczególnych warunków, czyli niskiej temperatury, np. mięso, nabiał, owoce i warzywa.

Blacharz i lakiernik na ratunek samochodom

Zawód blacharza i lakiernika nieodłącznie są ze sobą powiązane. Głównie zajmują się oni naprawą powypadkową samochodów przywracając im drugie życie.

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym?

Każdy właściciel warsztatu mechaniki pojazdowej powinien zadbać o to, aby na jego wyposażeniu znalazły się narzędzia, urządzenia i maszyny najwyższej jakości.

Wózki widłowe - rodzaje i serwis

Wózki widłowe są stosowane w transporcie bliskim. Dzielimy je przede wszystkim na spalinowe, elektryczne oraz gazowe. Podlegają pod Urząd Dozoru Technicznego.

Praca na morzu - czyli jak zostać marynarzem?

Praca marynarza jest bardzo trudna i wymaga posiadania szerokiej wiedzy i określonych cech, które pozwolą na podjęcie zatrudnienia na statku.

Zagraniczny transport osobowy. Jakie usługi realizowane są w jego ramach?

Z usług firm zajmujących się zagranicznym transportem osobowym korzysta coraz więcej osób. Dlaczego?