Fotowoltaika  polega na wytwarzaniu energii elektrycznej, wykorzystując promieniowanie słoneczne. Gdy promienie słoneczne padają na powierzchnię paneli solarnych, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które powoduje wytworzenie prądu stałego, który trafia do falownika. Inwerter przekształca prąd stały w prąd zmienny, czyli taki, który używamy w naszych gospodarstwach domowych. Zapytaliśmy specjalistę z firmy Ozawo: co warto wiedzieć przez zamontowaniem paneli fotowoltaicznych?

Jakie są korzyści zainstalowania paneli fotowoltaicznych?

Powodem, dla którego większość decyduje się na zainstalowanie paneli solarnych, są przede wszystkim oszczędności. Niestety rachunki za prąd bardzo obciążają domowy budżet. Montując system fotowoltaiczny w naszych gospodarstwach domowych, jesteśmy w stanie w znaczny sposób je obniżyć, bowiem energia słoneczna jest darmowa. Ekspert z firmy Ozawo tłumaczy, że:

Energia wytworzona za pomocą paneli solarnych jest całkowicie ekologiczna. Używając energii odnawialnej mamy gwarancję, że stosujemy rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Promienie słoneczne to niewyczerpalne źródło energii, dzięki któremu pozostaniemy niezależni od dostawców energii elektrycznej oraz od wzrostu cen. Specjalista zapewnia, że panele fotowoltaiczne są niezwykle wytrzymałe i przystosowane do pracy przez wiele lat. Ich konserwacja polega na ich czyszczeniu co jakiś czas.

Decydując się na system fotowoltaiczny, stajemy się w posiadaniu swojej małej elektrowni, która funkcjonuje niezależnie od źródeł konwencjonalnych. Nadwyżki prądu są transportowane do sieci i możemy po nie sięgnąć, gdy wystąpi zapotrzebowanie. Najkorzystniej jest zużywać energię z chwilą, kiedy jest ona wytwarzana. Jak wiadomo, najwięcej powstaje jej w ciągu dnia, gdy świeci słońce. Gdy nie jesteśmy w stanie wykorzystywać energii na bieżąco, nadwyżki energii trafiają do sieci, gdzie jest przechowywana. W zależności od mocy instalacji możemy sobie odebrać w późniejszym czasie około 80% energii.

Dla kogo instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy korzystają z energii elektrycznej, niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami gospodarstw domowych, przedsiębiorcami czy rolnikami. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną, montaż instalacji fotowoltaicznej będzie bardziej opłacalny. To oznacza, że instalacja fotowoltaiczna największe korzyści przyniesie tym, którzy zużywają najwięcej energii elektrycznej. Warto mieć na uwadze, że zapotrzebowanie na energię elektryczną ciągle rośnie, dlatego też montaż paneli fotowoltaicznych będzie korzystną inwestycją dla każdego. Decydując się na instalację paneli słonecznych, warto jest skonsultować swój wybór z fachowcami, którzy pomogą wybrać odpowiednie moduły, rozmiar i moc instalacji.

Bardzo ważne jest, aby przy wyborze mocy instalacji fotowoltaicznej ustalić, ile prądu zużywamy w ciągu roku. Jest to znacząca informacja, która pomoże nam wybrać optymalną wielkość naszej instalacji fotowoltaicznej i określić czas zwrotu inwestycji. W tym celu należy przeanalizować rachunki za prąd za cały rok. Na ich podstawie specjaliści są w stanie dobrać odpowiednią dla nas moc instalacji.  

Firma Ozawo – innowacyjne rozwiązania w dziedzinie fotowoltaiki

Kluczowym elementem działalności firmy Ozawo jest projektowanie, dostarczanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych najwyższej jakości. Aby spełnić ten cel, spółka korzysta z najnowocześniejszego oprogramowania specjalistycznego, które pozwala na precyzyjne opracowanie projektów instalacji. Ponadto wiedza zatrudnionych tam ekspertów jest ciągle aktualizowana, co gwarantuje profesjonalizm i rzetelność świadczonych usług.

Zdają sobie sprawę, że jakość instalacji fotowoltaicznych zależy w dużym stopniu od użytych podzespołów. Dlatego też, w swoich projektach wykorzystują jedynie elementy pochodzące od renomowanych producentów, co gwarantuje długotrwałe i bezawaryjne działanie systemów. W ten sposób klienci firmy mogą być pewni, że ich inwestycja w fotowoltaikę przyniesie oczekiwane korzyści zarówno ekologiczne, jak i finansowe.