Konstrukcje stalowe dawno już wykroczyły poza obszar przemysłu i z powodzeniem stosowane są również w naszych domach, a właściwie w ich najbliższym otoczeniu. Wykorzystywane są jako garaże blaszane, pomieszczenia gospodarcze czy domki narzędziowe. W artykule opisujemy te pierwsze, przybliżamy ich zalety oraz radzimy, jak przygotować się do ich montażu na własnej działce.

Dlaczego garaż blaszany?

Budując lub kupując dom, dokładamy wszelkich starań, aby znalazło się w nim i jego otoczeniu wszystko, czego potrzebujemy, by żyć komfortowo. Własny samochód to niewątpliwie rozwiązanie wygodne, ale wymaga troski ze strony właściciela. Potrzebujemy garażu, gdzie postawimy zarówno pojazd, jak i dodatkowy komplet opon czy zapas płynów eksploatacyjnych. Często garaż ujmowany jest w projekcie jako część domu lub osobny budynek, musimy jednak pamiętać, że podnosi to koszty związane z budową. Może też zdarzyć się, że oprócz samochodu prywatnego korzystamy też ze służbowego, ale w naszym garażu nie ma miejsca na drugi pojazd. Garaże blaszane firmy Garageking to świetne rozwiązanie, jeśli planujemy budowę dodatkowego garażu lub do tej pory w ogóle nie było go na naszej działce. Wielostanowiskowe garaże blaszane często towarzyszą budynkom wielorodzinnym.

Coraz częściej tak zwane blaszaki zastępują murowane garaże ze względu na liczne korzyści, jakie oferują. Pierwsza to wspomniany już niższy koszt – zakup gotowej konstrukcji jest znacznie tańszy niż budowa tradycyjnymi metodami. Sam proces powstawania blaszanego garażu przebiega również znacznie szybciej – do jego postawienia nie potrzeba pozwolenia na budowę i wszystko sprowadza się do zamontowania gotowego garażu powstałego z prefabrykowanych elementów w wyznaczonym miejscu. Nie możemy zapomnieć jednak o walorach estetycznych – blacha trapezowa o orientacji poziomej oraz możliwość malowania stali na dowolne kolory farb nawierzchniowych sprawiają, że garaż blaszany będzie prezentował się  stylowo w otoczeniu nowoczesnego budownictwa.

Przygotowanie do montażu

Garaż blaszany dostarczany jest na działkę przez producenta, jednak to naszym obowiązkiem jest stworzenie odpowiednich warunków do montażu konstrukcji stalowej. Teren, na którym znajdować się będzie garaż blaszany, powinien być przede wszystkim wyrównany i wypoziomowany. W zakresie przygotowania podłoża mamy do wyboru trzy możliwości. Pierwsza z nich to wylewka betonowa powiększona o około 20 centymetrów w każdym kierunku od wymiarów garażu. Rozwiązanie to daje najlepszą stabilność oraz zapewnia czystość podczas użytkowania. Innym sposobem, który również gwarantuje dobrą stabilność, jest montaż garażu blaszanego na fundamencie betonowym odpowiadającym wymiarom konstrukcji. Bloczki betonowe natomiast mogą zostać wykorzystane jedynie w przypadku garażu pojedynczego. W tej roli sprawdzą się płyty chodnikowe, cegły lub trylinka.

Firma Garageking istnieje na rynku od wielu lat i działa w branży produkcji oraz montażu garaży blaszanych. Dzięki ich doświadczeniu mają Państwo gwarancję, że perfekcyjnie wykonają powierzone zadania. Obszar działania obejmuje takie państwa jak: Polska, Niemcy, Czechy, Węgry oraz Słowacja. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Nowe Rybie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.