Urządzenia RTV nie należą do najtańszych produktów. Kiedy telewizor, aparat cyfrowy albo inne sprzęty przestają działać prawidłowo - pojawia się usterka lub awaria, zadajemy sobie pytanie, czy warto je naprawiać, czy może lepiej od razu zainwestować w nowy produkt? W przypadku trwającej jeszcze gwarancji nie ma problemu z naprawą sprzętu, ale co zrobić gdy okres gwarancyjny wygaśnie? Czy opłaca się skorzystać z naprawy w serwisie RTV?

Naprawiać czy nie naprawiać?

W powszechnej opinii funkcjonuje przekonanie, że w większości przypadków naprawa sprzętu RTV nie jest opłacalna. Na takim podejściu to tego tematu najwięcej zyskują producenci, którym jak wiadomo zależy przede wszystkim na sprzedaży kolejnych produktów. Przez nieustanny rozwój technologii i przemysłu, żywotność sprzętu RTV wydaje się o wiele krótsza, niż jeszcze kilka lat temu. Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy warto decydować się na naprawę, czy lepiej kupić nowy produkt, powinniśmy wziąć pod uwagę czynnik ekonomiczny.

Jak wiadomo, naprawa opłaca się wówczas, gdy jej koszt nie przekracza ceny nowego produktu. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy sprzęt uległ małemu uszkodzeniu, a nie poważnej awarii. Najczęściej są to tak zwane uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Wiadomo, zupełnie inaczej będzie wtedy, gdy urządzenie okazuje się ciężkie do naprawienia lub gdy nie mamy gwarancji, że pomimo naprawy posłuży nam jeszcze przez jakiś czas. Są sytuacje, kiedy zakup nowego sprzętu jest koniecznością. Nie mniej jednak, warto korzystać z usługi naprawy serwisowej zawsze, kiedy jest to dla nas opłacalne. Dobrze jest mieć również tę świadomość, że naprawiając zepsuty sprzęt chronimy środowisko.

Wybór odpowiedniego serwisu

Każdy kto zdecyduje się na naprawę sprzętu na pewno będzie szukał odpowiedniego fachowca w tej dziedzinie. Na co zwrócić uwagę wybierając serwis sprzętu RTV? Po pierwsze warto zorientować się jaki zakres usług serwisowych oferuje dana placówka, być może zajmuje się naprawą tylko jednego rodzaju urządzeń, albo sprzętów konkretnych producentów. Kolejną bardzo ważną kwestią powinien być czas naprawy produktów, wiadomo, że bez niektórych urządzeń trudno funkcjonować i przydałaby się sprawna naprawa. Niektóre sprzęty można naprawić w domu, wcale nie trzeba odwozić ich do serwisu, warto dopytać o tę możliwość, jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku zepsutych sprzętów wielkogabarytowych. Szukając odpowiedniego miejsca na naprawę zepsutych urządzeń zorientujmy się jeszcze jaka jest jakość części proponowanych przez serwis – czy są to części oryginalne czy może tylko ich zamienniki.

Jeśli potrzebujemy skorzystać z naprawy w Szczecinie to warto przyjrzeć się bliżej ofercie firmy Hit-Serwis, która podejmuje się napraw sprzętu RTV - wykonuje autoryzowane naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne sprzętu marek Sony, LG, Philips, Samsung, Toshiba czy Pioneer. Serwisanci podejmują się reparacji telewizorów LCD, LED i OLED oraz aparatów cyfrowych i kamer Canon, Fuji, Nikon, Olympus, Panasonic, Sony. Ponadto zajmują się naprawą uszkodzonych odtwarzaczy i nagrywarek DVD oraz odtwarzaczy Bluray, a także sprzętu Hi-Fi kin domowych czy monitorów komputerowych.