Toaleta to pomieszczenie sanitarne, które musi znaleźć się w każdym budynku o charakterze publicznym. Powinna przy tym być łatwo dostępna dla wszystkich i przede wszystkim funkcjonalna. W tworzeniu przestrzeni, która spełni te wymagania, od niemal dwudziestu lat pomaga firma Sanipol. Przyjrzyj się bliżej ofercie dotyczącej toalet publicznych.

Rodzaje zabudowy w toaletach

Toalety publiczne zdecydowanie różnią się od tych, które mamy w naszych domach czy mieszkaniach. Przede wszystkim projektowane są z myślą o akomodacji dużej liczby osób jednocześnie, a także z uwzględnieniem wysokiej mobilności użytkowników – miejsca te, w zależności od rozmiarów obiektu, każdego dnia odwiedzają dziesiątki, a nawet setki ludzi. Każdy spędza tam zaledwie kilka minut, ale specyfika pomieszczenia sprawia, że w nim najbardziej narażeni jesteśmy na kontakt z wirusami i bakteriami, czego nie można lekceważyć, jak to udowodnił nam miniony rok i trwająca nadal pandemia COVID-19.

Podstawowym rodzajem zabudowy, jaki spotykamy w toaletach publicznych, są kabiny WC. Służą one zapewnieniu prywatności oraz bezpieczeństwa. Na dworcach i niektórych lotniskach możemy korzystać również z kabin natryskowych, dzięki którym bez trudu odświeżymy się podczas postoju przed ruszeniem w dalszą drogę. Oba typy znajdziemy w ofercie firmy Sanipol, producenta wyposażenia dla łazienek. Proponowane wyroby wykonywane są z wysokiej jakości płyt wiórowych, warstwowych oraz laminatu. Każdy charakteryzuje się parametrami, umożliwiającymi jego intensywną eksploatację w warunkach wysokiego poziomu wilgotności. Oprócz kabin sanitarnych wśród produktów znajdziemy osłony grzejników, które mogą nadać wnętrzu mniej sterylny, a bardziej nowoczesny czy nawet artystyczny charakter. Do rodzajów zabudowy zaliczymy również półki łazienkowe, w jakie wyposażane są kabiny prysznicowe.

Funkcjonalna toaleta publiczna

W tym zakresie mieścić się będzie przede wszystkim dobór odpowiednich urządzeń sanitarnych czy rozmieszczenie ich w taki sposób, by do każdego był łatwy dostęp. Pewne rozwiązania lub też ograniczenia narzuca nam rozmiar pomieszczenia. Przepisy jasno bowiem określają stosunek liczby publicznych toalet do powierzchni obiektu. Regulacje dotyczą umywalek, misek ustępowych i pisuarów przypadających na odpowiednio na dwadzieścia osób, dwadzieścia kobiet oraz trzydziestu mężczyzn.

Istotna jest zatem możliwość dostosowania wyposażenia do wnętrza, w jakim znaleźć ma się toaleta. Firma Sanipol wykorzystuje w swojej działalności najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom ze strony klientów, ale też architektów czy projektantów. Potwierdzenie wysokiej jakości ich wykonania stanowi natomiast Aprobata Techniczna Instytutu Techniki Budowlanej w Poznaniu i Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Jak podkreśla producent, zabudowy nie tylko mają wysokie walory konstrukcyjne czy estetyczne, ale odznaczają się również łatwością w utrzymaniu w czystości. W przypadku toalet publicznych, które wymagają częstego sprzątania to ogromny plus.