Praca nauczyciela nie bez powodu nazywana jest powołaniem, a nawet misją. Wymaga ona tego, by uczyć się i rozwijać przez całe życie, a wszystko z troski o jakość edukacji oferowanej dzieciom i młodzieży. Gdzie nauczyciele mogą zwiększać swoje kompetencje? Na przykład w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Supernauczyciel prowadzonym przez firmę Etekst Ewa Wojtyra. Sprawdź, jak wygląda oferta szkoleń z zakresu edukacji czytelniczej i polonistycznej w przedszkolu i szkole podstawowej.

Pomóż dzieciom nazywać świat

Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z pewnością zainteresują się szkoleniem, które umożliwi im efektywne wtajemniczanie uczniów w sztukę czytania. Osoby, które zakończą szkolenie, będą w stanie nauczyć podopiecznych posługiwania się odimienną metodą czytania, składania liter oraz nazywania świata. Wszystko to poprzez gry, ćwiczenia i zabawę. Pokrewnym szkoleniem dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej jest blok zatytułowany „Pomyśl, ułóż, napisz”. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak rozwijać umiejętność redagowania wypowiedzi pisemnych.

Ortografia i gramatyka w klasach 1−3

Do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej skierowane są również szkolenia z ortografii i gramatyki w klasach 1−3. Mają one na celu przekazanie uczestnikom wskazówek metodycznych i dobrych praktyk. Dodatkowo nauczyciele dowiedzą się, jak uczyć dzieci z wykorzystaniem zasobów dostępnych online. Dzięki temu będą w stanie dopasowywać swoją codzienną pracę do potrzeb współczesnych uczniów, a to doskonale wpłynie na ich wyniki. Dodatkową korzyścią z uczestnictwa w szkoleniu jest dostęp do literatury związanej z tematem bloku. Warto także zaznaczyć, że do oferty NODN Supernauczyciel dodany został kurs związany z nauką języka polskiego jako obcego.

Pomóż uczniom zdać egzamin ósmoklasisty!

Każdy nauczyciel chce dla swoich podopiecznych wszystkiego, co najlepsze, dlatego specjaliści z NODN Supernauczyciel opracowali trzy kursy związane z efektywnym przygotowaniem uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Uczestnicy dowiedzą się, jak przekazywać dzieciom techniki poprawnego konstruowania wypowiedzi argumentacyjnych. Oprócz tego nauczą się na przykład, jak „omawiać lektury i nie zwariować”. Poznają także spostrzeżenia egzaminatorów. Dzięki temu będą wiedzieć, z czym mogą mieć problem uczniowie i na co jeszcze warto zwrócić uwagę.