Ogrzewanie węglem lub produktami węglopochodnymi cieszy się dużą popularnością wśród polskich klientów. Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto zadbać o zgromadzenie zapasów paliwa. Jak wskazuje pracownik Mawo-Tech, użytkownicy kotłów węglowych mogą przechowywać węgiel luzem lub wybrać materiał zapakowany w worki. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą konfekcjonowanie opału.

Pakowanie węgla – dlaczego się opłaca i jak wygląda proces konfekcjonowania?

Konfekcjonowania to czynność pozwalająca zachować konkretne właściwości węgla oraz uniknąć jego zwietrzenia. Specjalista z Mawo-Tech wyjaśnia, że węgiel przechowywany luzem szybciej traci kaloryczność, przez co wydajność pieca spada nawet o 20%, co z kolei wiąże się z większymi wydatkami na ogrzewanie. Jeżeli poszukujesz ekonomicznych rozwiązań i zależy Ci na utrzymaniu wymaganego komfortu cieplnego przy użyciu minimalnej ilości opału, zdecyduj się na węgiel pakowany w szczelne atestowane worki.

Konfekcjonowanie węgla to proces, który odbywa się przy użyciu specjalistycznych maszyn. W pierwszym etapie umieszczamy produkty w workach, ważymy i dokonujemy certyfikacji. Przed zapakowaniem ekogroszku dodatkowo rozdrabniamy i przesiewamy opał w celu wyeliminowania miału ze składu. Tak przygotowany materiał przesypujemy w worki za pomocą workownicy

 – wyjaśnia pracownik Mawo-Tech. Kwestią kluczową jest zastosowanie szczelnego opakowania, które uchroni produkt przed nadmiernym wysychaniem.

Węgiel konfekcjonowany – zalety przechowywania opału w workach

Główną zaletą workowania materiału opałowego jest zachowanie jego właściwości grzewczych na dłuższy okres. Pomimo że cena węgla magazynowanego luzem jest niższa, inwestor nie czyni realnych oszczędności. Jeżeli nie chcesz spalać większych ilości opału i zyskać możliwość wygodnego przechowywania węgla, wybierz produkty pakowane z Mawo-Tech. Zaufaj sprawdzonym dostawcom i przekonaj się sam, ile zaoszczędzisz w ciągu całego sezonu grzewczego.