Warto wiedzieć, że tarcica powstaje przez rozpiłowanie drewna równolegle do jego podłużnej osi. Wykorzystywana jest np. do produkcji wiązarów dachowych. Zaletami tarcicy konstrukcyjnej są m.in. łatwość obróbki, wytrzymałość i trwałość. To także doskonały materiał termoizolacyjny. Tarcica znajduje się w ofercie firmy Grupa Burkietowicz. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są jej zalety.

Poznaj cechy, jakie posiada tarcica konstrukcyjna 

Tarcia jest materiałem pochodzenia roślinnego, co oznacza, że jest całkowicie biodegradowalna.

– mówi specjalista z firmy Grupa Burkietowicz. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zużyty surowiec wykorzystać ponownie. Warto też dodać, że gdy się ją wysuszy, staje się twarda i wytrzymała. Do cech tarcicy konstrukcyjnej można także zaliczyć odporność na ogień. Po obróbce termicznej, uzyskuje estetyczny wygląd. Ma szerokie zastosowanie, może być wykorzystywana, np. do produkcji wiązarów dachowych, ścian domów szkieletowych, stropów. Niekwestionowaną zaletą jest także brak rozbieżności w wymiarach. W przypadku, gdy jest Ci potrzebny ten surowiec, możesz zgłosić się do profesjonalnego tartaku. Zyskasz pewność, że produkt jest wysokiej jakości.

Dlaczego właściwe przechowywanie tarcicy ma znaczenie?

Na początku warto zaznaczyć, że gdy drewno trafi do sprzedaży, konieczne jest przeprowadzenie procesu suszenia. Właśnie dzięki niemu tarcica konstrukcyjna uzyska zbliżoną wilgotność do takiej, w jakiej będzie w przyszłości użytkowana. Ponadto jej twardość ulegnie zwiększeniu. Istotne jest też to, aby ten materiał był właściwie przechowywany.  W przeciwnym wypadku dojdzie do tego, że drewno zupełnie nie będzie nadawać się do tego, aby je do czegokolwiek zastosować. Warto wiedzieć, że ten surowiec powinien być składowany na sztaplach na wolnym powietrzu. Można także wykorzystać do tego celu specjalne pomieszczenie. Tylko tak tarcica będzie mogła zachować pierwotne właściwości i nie ulegnie odkształceniom.