Zmiany dotyczące życia zawodowego nigdy nie są łatwe. Dla niektórych wiążą się z przykrym doświadczeniem utraty pracy, a dla innych chęcią odświeżenia sposobu codziennego funkcjonowania. Niezależnie od motywacji do zmiany, nigdy nie należy jej dokonywać bez odpowiedniego przygotowania. Rekomenduje się też, by skonsultować swoją sytuację, pragnienia oraz oczekiwania z doradcą zawodowym czy coachem. Tacy specjaliści pomagają w uporaniu się z różnymi przeciwnościami tak, by dążyć do sukcesu i harmonii. Jak zatem wygląda praca z doradcą zawodowym? Sprawdź to na przykładzie biura Monika Kreft - Wspieranie w zmianie - Coach i doradca zawodowy.

Kiedy warto udać się do doradcy zawodowego?

Doradca zawodowy nie tylko pomaga w obraniu ścieżki kariery czy określeniu potencjału danej osoby do wykonywania obowiązków na określonym stanowisku pracy. Zakres wsparcia, jakie udziela taki specjalista, jest znacznie szerszy, czego dowodem jest oferta biura Monika Kreft - Wspieranie w zmianie - Coach i doradca zawodowy. Swoją pomoc kieruje ono do:

  • osób, które straciły pracę i nie radzą sobie z nową rzeczywistością,

  • pań planujących macierzyństwo lub powrót do pracy po okresie wychowywania dziecka,

  • osób nieradzących sobie ze stresem w pracy i mających trudność w budowaniu relacji z współpracownikami,

  • młodzieży klas VII i VIII, licealistów i studentów poszukujących dla siebie najlepszych opcji edukacyjnych bądź zawodowych,

  • osób niepełnoprawnych szukających pracy i potrzebujących cennych wskazówek,

  • osób często zmieniających pracy i niemogących odnaleźć się w żadnej z nich,

  • pracowników chcących podwyższać swoje kompetencje miękkie i twarde,

  • pracowników, którzy dbają o tzw. work-life balance, czyli równowagę praca-życie osobiste.

Jak wygląda pomoc doradcy zawodowego/coacha?

Na przykładzie biura Wspieranie w Zmianie Moniki Kreft można zauważyć, iż pomoc doradcy zawodowego oraz coacha opierać się może na różnych odmiennych metodach. Dobierane są one indywidualnie do potrzeb określonej osoby, a także jej sytuacji życiowej. Jedni wymagają wielu sesji coachingowych, a inni cennych wskazówek i dostępu do branżowej literatury, w tym poradników (Polecamy: Przewodnik ODKRYJ SWÓJ WYMARZONY ZAWÓD autorstwa Moniki Kreft).

Ciekawą metodą stosowaną w doradztwie zawodowym jest autocoaching. W jego ramach doradca-coach uczy samodzielnego stosowania procesów coachingowych, które pozwalają lepiej zrozumieć swoje działania, potrzeby czy motywacje przy podejmowaniu trudnych decyzji. O szczegóły warto pytać Monikę Kreft, która dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu oraz nowatorskiemu podejściu pomogła już wielu osobom, również tym walczącym ze zjawiskiem wykluczenia zawodowego.