Jeżeli chcesz uniknąć błędów w pozwie, potrzebujesz wsparcia prawnego lub zależy Ci na szybkim zakończeniu batalii sądowej, powinieneś rozważyć skorzystanie z usług pełnomocnika Pomimo że adwokat nie ma wpływu na tempo procedowania spraw rozwodowych, jego obecność może realnie przyspieszyć rozwiązanie małżeństwa. Sprawdźmy, co na temat działań pełnomocników mówi adwokat z Kancelarii Grzegorza Kiryczuka.

Prowadzenie spraw rozwodowych – pomoc adwokata

Rozwód to stresujące przeżycie, dlatego większość par dąży do szybkiego rozwiązania małżeństwa. Skorzystanie z usług adwokata to sposób na przyspieszenie sprawy i uniknięcie błędów, które wydłużają pracę sądu. Specjalista z Kancelarii Grzegorza Kiryczuka zaznacza, że pozew ma ściśle określoną strukturę i musi zawierać wszystkie żądane przez sąd informacje, np. o pozasądowych próbach rozwiązania sporu małżeńskiego. Błędy i braki moralne mogą opóźnić postępowanie nawet o kilka tygodni.

Kancelaria Adwokacka Grzegorza Kiryczuka: ustalanie warunków rozwodu

Rozwód za porozumieniem stron to najczęstszy sposób rozwiązania małżeństwa. Adwokat wykonuje większą część pracy przed rozpoczęciem sprawy, aby małżonkowie zaprezentowali w sądzie zgodne stanowiska. Specjalista z Kancelarii Grzegorza Kiryczuka wskazuje, że „szybki rozwód” można przeprowadzić także w przypadku gdy małżeństwo posiada potomstwo. Po wypracowaniu porozumienia sąd bada, czy wystąpiły przesłanki pozytywne rozwodu, oraz czy istnieją przesłanki negatywne.

Jako że strony nie pozostają w sporze, postępowanie przebiega sprawniej i jest bardziej transparentne. Pełnomocnik dołącza do pozwu porozumienie małżeńskie/stron oraz porozumienie rodzicielskie wraz ze wskazaniem, że strony porozumiały się przy pomocy pełnomocników lub mediacji rozwodowych. Biorąc pod uwagę, że większa część ustaleń odbywa się na drodze pozasądowej, stres związany z końcem małżeństwa nie jest tak dotkliwy jak w przypadku spraw, których uczestnicy pozostają w sporze.