Czym jest ozonowanie? To zastosowanie bardzo silnego utleniacza, który zabija wszystkie zarazki, jednocześnie unieszkodliwiając chorobotwórcze substancje i związki organiczne. Niestety, powietrze, którym oddychamy, jest skażone pyłami oraz chemikaliami przedostającymi się między innymi z samochodów, co przenosi się do pomieszczeń, w których żyjemy i pracujemy.

Co daje ozonowanie?

Metoda ozonowania jest stosowana powszechnie od lat 80. Nie tylko usuwa formaldehydy w meblach i wykładzinach, ale również grzyby, których mykotoksyny są silnym alergenem, w tym roztocza, które najczęściej nas uczulają. Dzięki systematycznemu utlenianiu nie tylko poprawimy swoje samopoczucie, ale również będziemy spokojniej spali, lepiej oddychali, powinny również zniknąć migreny i bóle głowy wynikające z zanieczyszczonego pomieszczenia.

Jak się przygotować?

Należy odpowiednio przygotować pomieszczenie do ozonowania. Przede wszystkim, dokładnie je posprzątać. Odkurzyć, wyrzucić śmieci i przewietrzyć. Zalecane jest otwarcie wszystkich szafek, a nawet lodówki czy piekarnika. Nie wolno zapomnieć o przylegających do ściany meblach i rozsunięciu książek. Jeśli masz dywany podłóż tam kilka lektur, aby utleniacz mógł dotrzeć w to miejsce, a mieszkając w bloku, nie zapomnij o zasłonięciu otworu wentylacyjnego. Inaczej sprawa wygląda, kiedy mieszkasz w domu jednorodzinnym. Wtedy kratkę należy usunąć, bo to właśnie tam zbiera się najwięcej grzybów i bakterii. Pamiętaj również, aby tego typu usługę zlecić profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w ozonowaniu i oczyści Twoje mieszkanie w sposób skuteczny oraz bezpieczny. Polecamy Usługi Dezynsekcji i Deratyzacji Hieronima Ludwikowskiego.

Powtarzanie ozonowania

Jak często należy powtarzać usługę utleniania? To zależy od Twojej sytuacji. Jeśli stosujesz ozonowanie po remoncie, aby pozbyć się uciążliwego zapachu farby, wtedy wystarczy jeden raz. W sytuacji, kiedy dręczy Cię dym papierosowy, pewnie konieczne będą dwa-trzy zabiegi.