Papier toaletowy czy ręczniki kuchenne to niezbędne akcesoria użytkowe nie tylko klientów indywidualnych, lecz także właścicieli firm. Mogłoby się wydawać, że zakup papieru toaletowego nie powinien przysparzać kłopotu. Jak się jednak okazuje, inny papier sprawdzi się w prywatnej łazience, inny zaś w publicznej toalecie. Na szczęście coraz popularniejsze stają się papiery biodegradowalne, które powstają w trosce o środowisko. Czym jest papier toaletowy z makulatury?

Różnice pomiędzy białym, a szarym papierem toaletowym

Zdecydowanie najtańszym rodzajem na rynku, jest szary papier toaletowy, które skierowany jest przede wszystkim do odbiorców szukających najtańszych rozwiązań. Rodzaj ten sprawdzi się w toaletach publicznych, zakładach pracy czy obiektach użyteczności publicznej. Mimo iż jest on mniej przyjemny w użytkowaniu, dla środowiska jest on przyjazny i bezpieczny. Przez to, że jest dosyć sztywny, to nie zalega on w kanalizacjach. Większą wydajność gwarantuje papier jumbo role, który wystarczy na dłużej.

Bardziej popularnym i częściej kupowanym rodzajem, jest biały papier toaletowy. Najczęściej wybierany przez klientów indywidualnych, którzy cenią sobie jego miękkość i delikatność. W opakowaniu znajdziesz zwykle 8, 12 lub 24 rolki. Istnieje jednak taki papier, który może być zarówno miękki w dotyku i przyjazny dla środowiska. Kompromis ten przełamuje biały papier toaletowy makulaturowy.

Jak powstaje papier toaletowy z makulatury?

Biały papier toaletowy recyklingowy zapewnia wysoką jakość i występuje w stosunkowo niskiej cenie. Co ciekawe, specjalny biodegradowalny papier znajdziesz w kolorze nie tylko szarym, lecz także białym. Jego produkcja odbywa przy użyciu metody ograniczającej negatywny wpływ na środowisko. Tworzony z makulatury papier jest ekologiczny, wytrzymały i przede wszystkim wydajny. Szybciej rozpuszcza się on w wodzie. Co ciekawe, nie jest on również perfumowany, dlatego nie zawiera żadnych zbędnych substancji zapachowych.  Decydując się na zakup papieru z recyklingu wspierasz i chronisz naturalne środowisko.

Recykling papieru -  jak dbać o środowisko?

Życie bez papieru toaletowego na ten moment wydaje się być niemożliwe. Dlatego jeżeli decydujesz się na jego zakup, postaraj się wybierać takie rodzaje, które dla środowiska są najmniej szkodliwe. Jak przekonuje specjalista z Czp Premium Mariusz Szefler, nie mniej ważna jest właściwa segregacja papieru. Wyrzucając suchą i niezabrudzoną makulaturę, przyczyniasz się do jej recyklingu. W procesie tym, produktem końcowym jest właśnie biodegradowalny papier, który później możesz zakupić do użytku własnego.