Każde biuro potrzebuje szaf na dokumenty, niezależnie od tego, czy mówimy o biurze rachunkowym, firmie budowlanej czy agencji reklamowej. Każde przedsiębiorstwo musi trzymać swoje dokumenty w bezpiecznym miejscu, które ułatwia ich segregację i zachowanie porządku. Właśnie dlatego w żadnym biurze nie może zabraknąć szaf aktowych. Jak są skonstruowane i dlaczego warto w nie zainwestować?

 

Szafy aktowe – charakterystyka

Każde biuro ma nieco inny wystrój i inną wielkość. W jednych jest więcej przestrzeni, w innych mniej. Ma to ogromne znaczenie przy wyborze mebli. Ogromną zaletą szaf aktowych jest wielość dostępnych modeli. Mogą mieć różną wysokość, szerokość i ilość półek na dokumenty.

 

Niektóre modele mają drzwi, które tradycyjnie otwierają się na zewnątrz, a inne mają drzwi przesuwane. To drugie rozwiązanie szczególnie się sprawdza w miejscach, gdzie przestrzeni jest naprawdę mało, a otwarte drzwi mogłyby powodować dyskomfort podczas przemieszczania się pracowników po biurze. Szafy aktowe można dobrać do rozmiarów każdego pomieszczenia.

 

Kolejną ważną cechą szaf aktowych jest to, że mogą mieć zamek otwierany kluczem. Takie zabezpieczenie pomaga chronić dostępu do ważnych informacji nieupoważnionym osobom.

 

Dlaczego warto zainwestować w szafy aktowe?

Szafy aktowe wykonane z grubej blachy i wyposażone w zamek to praktyczna i opłacalna inwestycja dla firm, które chcą mieć pewność, że ich dokumenty są przechowywane w bezpiecznym miejscu, do którego mogą się dostać tylko upoważnione osoby. Powierzenie klucza jedynie wybranym pracownikom, dodatkowo przyczynia się do zachowania poufności danych.

 

Metalowe szafy aktowe mają też tę zaletę, że odległości między półkami można dowolnie regulować. W zwykłych drewnianych regałach jest to albo niemożliwe, albo trudne. Tymczasem zmiana położenia półki w szafie aktowej zajmuje mniej niż minutę i nie wymaga użycia narzędzi ani specjalnie dużo siły.

 

Szeroki wybór różnego rodzaju szaf aktowym oferuje między innymi sklep internetowy TAURUS

Można w nim zamówić nie tylko modele stojące, ale też wiszące, które okazują się bardzo przydatne, kiedy w biurze nie ma miejsca na ustawienie szafy aktowej na podłodze. W sprzedaży są również modele, które oprócz półek mają praktyczne szuflady.

 

Szafy aktowe z łatwością pomieszczą segregatory, teczki oraz inne materiały biurowe. Możne je swobodnie dostosowywać do rozmiarów przechowywanych dokumentów. Są praktyczne, wytrzymałe, bezpieczne i estetyczne. To meble, które powinny się znaleźć w każdym biurze.