Kserokopiarki to jedno z najważniejszych urządzeń w biurze. Niezależnie od tego, czy jest to maszyna jednofunkcyjna, czy wielofunkcyjna, to często zdarza się tak, że jest używana non stop przez większość pracowników. Bez regularnego serwisowania mogą pojawić się problemy z kopiowaniem. Na szczęście najczęstsze problemy z kserokopiarką można zwykle rozwiązać w ciągu kilku minut dzięki pomocy profesjonalistów z firmy Fal-Kon Krzysztofa Falkiewicza zajmującej się naprawą tych urządzeń.

Zacięcie papieru

Jedną z najczęściej pojawiających się awarii jest zacięcie się papieru lub części urządzenia odpowiadających za podawanie kartek. Taka usterka zwykle zdarza się w najmniej odpowiednim momencie i są przeważnie wynikiem nieodpowiednio skonfigurowanej maszyny. Przyczynami mogą być: używanie niewłaściwego typu lub grubości papieru, nieprawidłowe ładowanie papieru lub gromadzenie się kurzu wewnątrz kserokopiarki. Jeżeli użytkownik ułoży zbyt wiele stron w kserokopiarce, prawie na pewno spowoduje zacięcie. Jeśli kopiarka w biurze ciągle się zacina, skontaktuj się ze specjalistą w celu naprawy. Jest nim firma Fal-Kon Krzysztofa Falkiewicza z Warszawy Praga-Południe. Fachowiec wyczyści części podajnika lub sprawdzi, czy wewnątrz urządzenia nie nagromadził się kurz.

Kłopoty z tonerem i wkładami

Problemy z wkładami i tonerem wynikają z nieprawidłowego skonfigurowania kserokopiarki. Jeśli nie używa się odpowiedniego osprzętu dla danego modelu urządzenia, mogą pojawić się problemy, ponieważ większość kserokopiarek wymaga określonego rodzaju tonera. Jeśli nieświadomie zastosuje się niezgodnego wkładu, ucierpi jakość wydruku. Jeśli toner jest niski lub pusty, prosta wymiana powinna rozwiązać wszelkie problemy. Jeśli tak nie jest, oznacza to, że wystąpił problem z nieprawidłowym działaniem spowodowany błędem producenta lub komplikacjami ze zgodnością. W takim przypadku warto porozmawiać z zaufanym specjalistą z firmy Fal-Kon na temat rodzaju tonera lub wkładu.

Smugi na wydruku

Jeśli na wydrukach pojawiają się smugi lub linie, może to sprawić, że ważne dokumenty będą wyglądać nieprofesjonalnie. W takim przypadku należy wezwać specjalistów z firmy Fal-Kon Krzysztofa Falkiewicza z Warszawy Praga-Południe. Na papierze często pojawiają się ślady i plamy, ponieważ na szybie skanera znajdują się zabrudzenia lub występują problemy z zespołem nagrzewania kserokopiarki. Bez względu na przyczynę, smugi lub linie na papierze prawdopodobnie problemu z urządzeniem nie będzie można rozwiązać samodzielnie. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie maszyny do naprawy przez specjalistę, który będzie w stanie szybko zidentyfikować i naprawić problem.