Laptop jest narzędziem, które w swojej pracy wykorzystujesz każdego dnia? Nie da się ukryć, że laptopy są o wiele groźniejsze dla zdrowia niż komputery stacjonarne. Dlaczego? Mamy w zwyczaju pracować na nich w wielu pozycjach – siedzącej, półleżącej i leżącej. Nieprawidłowa postawa ciała utrzymywana przez wiele godzin to przede wszystkim dyskomfort, ból oraz wady postawy. Czy innowacyjne fotele rozwiążą ten problem?

Czym wyróżnia się fotel?

Specjalistyczny fotel do pracy przy laptopie ma dość nietypowy wygląd. Wiele na pierwszy rzut oka nie łączy go ze stanowiskiem pracy, a bardziej miejscem relaksu. I choć fotel różni się od tych, które znamy od lat i wykorzystujemy w biurach, nie da się ukryć, że jest o wiele wygodniejszy i w pełni bezpieczny dla zdrowia. Fotel do pracy przy laptopie składa się z trzech głównych segmentów, które można ustawiać w dowolny sposób, aby pozycja była w pełni komfortowa, a jednocześnie dobra dla kręgosłupa. Oprócz siedziska fotel jest wyposażony w wygodne podłokietniki oraz półki, na których możesz umieścić urządzenia mobilne (laptop, tablet), ale jednocześnie też myszkę lub notatnik.

Gdzie go kupisz?

Fotele do laptopów to meble dość innowacyjne. I choć już od jakiegoś czasu pojawiały się w sklepach z meblami, obecnie coraz więcej osób docenia ich zalety, przez co są chętnie kupowane. Polecanym producentem ergonomicznych foteli jest przedsiębiorstwo FOTELE DO LAPTOPA, które – jak można się domyślić – specjalizuje się w ich projektowaniu oraz produkcji. Pamiętaj, żeby zawsze stawiać swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Jeśli chcesz zakupić tego typu fotel, zawsze wybieraj meble wyprodukowane przez specjalistów. Tylko wtedy masz pewność, że fotel został wykonany w taki sposób, aby odciążał układ ruchu.

Dlaczego warto się zdecydować?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje zdalnie. W 2020 roku wiele firm wysłało swoich pracowników na home office, gdzie nie każdy ma do dyspozycji profesjonalny, ergonomiczny sprzęt. Częstym zjawiskiem jest praca przy kuchennym stole lub w łóżku. Obie opcje nie są dobre dla kości, stawów oraz układu krążenia. Niektórzy już po paru pierwszych godzinach pracy odczuwają dyskomfort i ból, lecz nie zawsze jest to tak oczywiste. Czasami skutki wielogodzinnej pracy w niewłaściwej propozycji wychodzą na światło dzienne dopiero po wielu latach, kiedy dają o sobie znać w postaci poważnych problemów zdrowotnych np. znacznych wad postawy. Jeden fotel może sprawić, że twoja praca będzie nie tylko przyjemniejsza, ale również wydajniejsza!