Aluminiowe drzwi panelowe stanowią świetnie rozwiązanie dla wszystkich poszukujących jednocześnie lekkich i wytrzymałych konstrukcji. Dzięki zastosowaniu szkieletu z profili aluminiowych służą one przez wiele lat, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Doskonale nadają się do obiektów, których drzwi są intensywne eksploatowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je w domach jednorodzinnych.

Wyjątkowe rozwiązanie

System aluminiowych drzwi panelowych przewyższa produkty oparte na drewnie lub powlekane stalą. Nie dość, że dużo one  kosztują, to ciężko je dopasować do indywidualnych potrzeb nabywcy, przez co często daleko im do ozdoby budynku. Takich problemów nie stwarzają drzwi z wypełnieniem panelowym, które dają szerokie pole manewru co do wymiarów, kolorów bądź też wyposażenia. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że każde z nich mogą być jedyne w swoim rodzaju. Eleganckie wzornictwo i ukryte zawiasy przy zamkniętym skrzydle zapewniają prestiżowy wygląd, ułatwiając utrzymanie konstrukcji w czystości.

W przypadku drzwi aluminiowych popularne rozwiązanie stanowią panele nakładkowe jednostronne, odgrywające rolę wypełnienia. Chociaż nieco głębiej musimy sięgnąć do portfela, naprawdę warto w nie zainwestować. W porównaniu z panelami wsadowymi prezentują się znacznie lepiej pod kątem estetyki. Odpowiednie wykończenie wewnętrznej i zewnętrznej strony skrzydła umożliwia bowiem efekt zlicowania ich powierzchni z ościeżnicą.

Ciepło to podstawa

W panelowych drzwiach aluminiowych stosuje się systemy do zabudowy, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną. Ich produkcją i dystrybucją od ponad trzydziestu lat zajmuje się firma Morad. Jak rozwiązanie konstrukcyjne wpływają na współczynnik przenikania ciepła? Drzwi oparte są na profilach o zwiększonej głębokości kształtowników, a wielokomorowa budowa przekładek termicznych zwiększa ich sztywność. Uszczelki natomiast wykonuje się z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM, co poprawia parametry izolacyjne, a także stanowi gwarancję odporności na starzenie. Dochodzi również do eliminacji naprężeń spowodowanych różnicami temperatur. Wszystko to daje użytkownikom komfort cieplny na co dzień, a to zaś w dłuższej perspektywie przekłada się na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Drzwi aluminiowe mogą więc stworzyć udany duet z domem energooszczędnym.

Zalety panelowych drzwi aluminiowych

Panelowe drzwi aluminiowe odznaczają się niezwykle stabilną konstrukcją, mimo swej małej wagi. Z tego też powodu, przy zastosowaniu właściwych zabezpieczeń, często pełnią funkcję antywłamaniową.  Aluminium jako materiał praktyczny z łatwością pozwala się kształtować, przez co można z niego wykonać stolarkę w różnych kształtach i rozmiarach, wedle upodobań klienta. To sprawia, że odnajdują się w wielu stylach architektonicznych.

W porównaniu do PCV, profile z aluminium są bardziej odporne na utratę swojej barwy na skutek promieniowania słonecznego. Można więc cieszyć się ich niezmienionym wyglądem przez wiele lat. Nie wymagają one ponadto częstych prac pielęgnacyjnych i  konserwacyjnych, w czym przewyższają drewno, które trzeba malować co kilka lat. Wysoka szczelność drzwi przekłada się z kolei na dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu domownicy nie muszą się obawiać o przenikanie hałasu z zewnątrz.