Firma AQUA-TECH w Trzebinie specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu gumowych zapór wodnych. Doradza także w kwestii doboru odpowiedniego typu zapory oraz rozwiązań związanych z gospodarką wodną. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dostarcza niezawodne i opłacalne rozwiązania, spełniające wszelkie wymagania w zakresie gospodarki wodnej. Poznajmy bliżej zakres usług firmy, skupiając się na wybranych aspektach jej działalności.

Zapory ruchome i retencyjne w ofercie AQUA-TECH

Ruchome jazy, nazywane również zaporami, to innowacyjne rozwiązanie do precyzyjnego kontrolowania przepływu wody. Zaprojektowane są w taki sposób, aby można było je podnosić i tym samym używać do kontrolowania ilości wody, która przez nie przepływa. Te wykonywane przez firmę AQUA-TECH wspomagają pracę małych elektrowni wodnych. Mogą być wykorzystywane dla celów retencji, dla celów energetycznych lub przeciwpowodziowych.

Zapory retencyjne typu powłokowego są idealnym rozwiązaniem w instalacjach retencji wody. Dzięki regularnemu piętrzeniu wody w korycie rzeki, okoliczne pola i lasy są nawadniane, co korzystnie wpływa na eko-system. Mechanizm kontrolujący steruje wysokością piętrzenia się wody, zapobiegając powodziom. Natomiast w przypadku niskiego poziomu wody, autonomiczny system pompowy napełnia jaz i zatrzymuje wodę w rzece.

Zapory  przeciwpowodziowe

Firma AQUA-TECH to producent skutecznych systemów przeciwpowodziowych. Zapory mogą być ruchome lub stałe i często są budowane wzdłuż rzek i innych cieków wodnych. Ich konstrukcja musi spełniać określone normy, bezpieczeństwo jest priorytetem podczas ich użytkowania. Nowoczesne rozwiązania w zakresie systemów przeciwpowodziowych obejmują m.in. dostarczanie ich w postaci wykonanych ze specjalnej gumo-tkaniny i odpornych na rozdarcia rękawów szczelnych. Tego typu systemy skutecznie chronią przed zalaniem budynków i terenów zlokalizowanych w pobliżu rzek i innych cieków wodnych.

Budowa małych elektrowni wodnych

Małe elektrownie wodne to coraz bardziej popularna forma produkcji energii odnawialnej. Wykorzystują one siłę płynącej wody do wytwarzania energii elektrycznej i mogą być wznoszone w różnych rozmiarach. Ich budowa obejmuje kilku etapów. Pierwszym jest ocena potencjału energetycznego wodnego źródła, które ma zostać wykorzystane do produkcji energii elektrycznej. Następnie projektuje się turbinę wodną oraz generator elektryczny. Kolejnym etapem jest budowa infrastruktury, takiej jak kanały, jazy, rurociągi i zbiorniki wyrównawcze. Dzięki odpowiedniej konfiguracji, małe elektrownie wodne mogą być świetnym sposobem na zmniejszenie naszej zależności od paliw kopalnych.